1-4 квітня поточного року у селищі Славсько (Львівська обл.) проведено науково-практичну конференцію «Технології SMART GRID. Нинішній стан та перспективи розвитку релейного захисту і протиаварійної автоматики. Розробки вітчизняних та зарубіжних виробників», яку провели ГО «Науково-технічна спілка енергетиків та електротехніків України», Львівська РНТСЕ України (Мота І.Д., упорядник).
Захід проведено за підтримки ТОВ «НТК ЕНПАСЕЛЕКТРО», ПрАТ «Укргідроенерго», ТОВ «ТКЦ «Південкабельзбут», Українського національного комітету СІГРЕ (Міжнародна рада з великих електричних систем СІГРЕ в Україні), НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», НУ «Львівська політехніка», Вінницького НТУ.
У конференції взяло участь більше 60 учасників (наживо та онлайн) з них представники ТОВ «НТК ЕНПАСЕЛЕКТРО», ПрАТ «Укргідроенерго», ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі», АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі», ПрАТ «НЕК «Укренерго», ПрАТ «Львівобленерго», ПрАТ «Рівнеобленерго», АТ «Прикарпаттяобленерго», АТ «Тернопільобленерго», ДП «Сіменс Україна», ТОВ «Корпорація ЕлектроПівденьМонтаж», ТОВ «НВП «Київприлад», OMICRON, ТОВ «АВМ-АМПЕР», ТОВ «ЕМВ-ЕНЕРГО», ТзОВ «ЕЛЕКС», ТОВ «ІМСКОЕ», ТОВ «НВП «Евартіс», ТОВ «Хітачі Енерджі Україна», ТОВ «Вінницька птахофабрика», експерти ГС «СІГРЕ-Україна» та ін., а також науковці НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», НУ «Львівська політехніка», НТУ «ХПІ», Вінницького національного технічного університету, ІЗЕ НАН України та Хмельницького національного університету.
На конференції панувала дружня робоча атмосфера, яка сприяла обговоренню важливих тем та практичних питань. Прослухали та обговорили 20 доповідей, які означили сучасний стан та перспективи розвитку систем релейного захисту і протиаварійної автоматики в енергетиці, розкрили окремі проблеми та вимоги впровадження технологій SMART GRID в умовах інтеграції з європейською енергосистемою, дозволили розглянути сучасні системи інформаційного та технологічного забезпечення експлуатації електричних мереж, ознайомили з практичними розробками та науковими дослідженнями в галузі енергетики.
Пропозиції учасників конференції будуть використані в розробці технічної політики галузі. Рішення буде надано всім зацікавленим установами, підприємствам та організаціям енергетичного напрямку.
Обговорення доповідей буде продовжено на засіданнях «розумного вівторка» та майбутніх конференціях та семінарах ГО «НТСЕУ».