Український Ядерний Форум – 2019 розпочав роботу

Український Ядерний Форум – 2019

Міжнародна конференція «Український Ядерний Форум – 2019: Ядерна енергетика – стан та тенденції розвитку» з нагоди 10-річчя створення Асоціації «Український ядерний форум» розпочала свою роботу. Організаторами заходу виступили Асоціація «Український Ядерний Форум» та громадська організація «Українське ядерне товариство», захід триватиме у Києві 3-4 липня. Участь у конференції, зокрема, беруть керівники підприємств ядерно-енергетичної галузі України, представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства екології та природних ресурсів України, МАГАТЕ, Форатома (FORATOM), ВАО АЕС (WANO), Всесвітньої ядерної асоціації (WNA), закордонних компаній – партнерів Енергоатома, серед яких Westinghouse Electric,  Holtec International, UJV Řež a.s., Urenco, Fortum та інші.

Відкриваючи конференцію, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський наголосив, що сьогодні світова атомна енергетика переживає новий етап свого розвитку, з притаманними подібним періодам новими, надзвичайно серйозними викликами. «Україна не стоїть осторонь від загальносвітових процесів – в рамках Генеральної асамблеї та щорічної конференції FORATOM «Ядерна Європа 2019», які проходили 25-26 червня 2019 року у Бухаресті, Енергоатом спільно з лідерами ядерної галузі ЄС підписав Маніфест про економічну ефективність енергетики та запобігання змінам клімату. Документом передбачено об’єднання зусиль атомників європейських країн для забезпечення ефективної частки ядерної енергії в майбутньому низьковуглецевому енергетичному комплексі», – нагадав президент Енергоатома.

Говорячи про ситуацію в атомній енергетиці України, Юрій Недашковський відзначив великий обсяг роботи, яку необхідно виконати в рамках реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2035 року. «І ця робота потребуватиме консолідації зусиль усіх підприємств вітчизняного ядерно-промислового комплексу. Перед нами стоїть завдання не лише із забезпечення потреб вітчизняної економіки в екологічно чистій та безпечній атомній електроенергії, але й з розвитку галузі для забезпечення можливості будівництва нових сучасних атомних електростанцій та інших об’єктів ядерної енергетики, локалізації виробництва обладнання для АЕС, створення нових високооплачуваних робочих місць, передачі технологій і знань, та багато інших. Всі ці питання ми будемо обговорювати в рамках Конференції», – підкреслив очільник Енергоатома.  

Юрій Недашковський окремо зазначив, що підписання Україною Паризької кліматичної угоди надало додатковий поштовх для переоцінки ролі ядерної енергетики, як низьковуглецевої технології виробництва електроенергії в національних енергоміксах, та її внеску в низьковуглецеву економіку країн. «Ця тема також буде розглянута в рамках конференції. Окрема сесія буде присвячена  інвестиціям для діючих ядерних енергоблоків та перспективних ядерних технологій. Не залишаться без уваги і проблеми ядерно-паливного циклу, підвищення ефективності і потужності енергоблоків, всього, що окреслює широке коло питань сьогодення і майбутнього ядерної галузі», – додав президент Компанії.

Вітаючи учасників Конференції, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Юлія Підкоморна наголосила що Міністерство енергетики завжди надавало та надаватиме всебічну підтримку проектам, які відповідають стратегічним цілям України в галузі енергетики та, зокрема, розвиткові вітчизняної ядерної енергетики та ядерно-промислового комплексу. Серед таких проектів Юлія Підкоморна назвала будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива АЕС України, диверсифікацію джерел постачання свіжого ядерного палива та реалізацію проекту «Енергетичний міст «Україна-ЄС», який передбачає експорт електричної енергії з Хмельницької АЕС до країн Європейського Союзу. «Сподіваюсь, що найближчим часом Уряд розгляне законопроект про здійснення будівництва третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС і ми направимо його до Верховної Ради України. Окремо хочу відзначити проект Енергоатома із завершення будівництва Ташлицької ГАЕС, для реалізації якого розглядається можливість залучення інвестицій в обсязі 150 млн євро», – підкреслила Юлія Підкоморна.

Звертаючись до учасників Конференції, голова секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Михайло Борисюк зазначив, що атомна енергетика України сьогодні стала дійсно безпечним та надійним джерелом електроенергії. «Після Чорнобильської катастрофи довіра українського суспільства до ядерної енергетики була підірвана, але завдяки наполегливій праці, відданих своїй справі фахівців, атомна генерація пройшла шлях від мораторію на будівництво нових енергоблоків до міцної та конкурентоздатної галузі, а головне – вона сьогодні стала безпечною», – підкреслив Михайло Борисюк.

Він також наголосив, що Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи вітає підписання Енергоатомом Маніфесту про економічну ефективність енергетики та запобігання змінам клімату. «Ядерна енергетика разом з відновлювальними джерелами електроенергії має стати основою енергетичного сектору Європи, вільного від вуглецю», – відзначив Михайло Борисюк.

З подальшою роботою Міжнародної конференції «Український Ядерний Форум-2019: Ядерна енергетика – стан та тенденції розвитку» ви матимете можливість ознайомитись в наступних публікаціях на сайті Енергоатома.

Довідка. Метою Асоціації “Український ядерний форум” є координація діяльності для вирішення спільних економічних та соціальних завдань, вплив на формування державної політики розвитку ядерної галузі, сприяння досягненню вищого рівня довіри з боку українського суспільства до використання ядерної енергії в галузях економіки.

Завданнями Асоціації є також формування єдиної позиції з актуальних питань та представлення інтересів галузі, встановлення діалогу між підприємствами ядерної галузі України та інституціями Європейського Союзу, підприємствами ядерної промисловості європейських країн та їх об’єднань.

До складу Асоціації входять 17 підприємств. До засновників: ДП “НАЕК “Енергоатом”, ДП “СхідГЗК”, ПАТ “НВП “Радій”, АТ “Південтеплоенергомонтаж”, НВП “Хартрон-Енерго Лтд.”, ВАТ ХНДПКІ “Енергопроект”, приєдналися ПрАТ “СНВО “Імпульс”, Об’єднання “Ядерний страховий пул”,  ТОВ “НВП “Моноліт Енерго”, АТ “Турбоатом”, Державний концерн “Ядерне паливо”, ПАТ “Сумське машинобудівне НВО”, ТОВ “НВП “Атомкомплексприлад”, Корпорація “УКРАТОМПРИЛАД”, ПрАТ “КЦКБА”, Joint Support Office (ENCONET Consulting Ges.m.b.H), та ДП “ДНТЦ ЯРБ”.

15 червня 2011 року Асоціація “Український ядерний форум” була прийнята в якості асоційованого члена до Європейського ФОРАТОМ на Генеральній Асамблеї Європейського «ФОРАТОМ».

НАЕК «Енергоатом»

За темою:

УКРАЇНСЬКИЙ ЯДЕРНИЙ ФОРУМ – 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *