Олександру Дупаку – 80. Поздоровлення ювіляру

Олександр Дупак

25 листопада віце-президенту, голові Виконкому НТСЕУ, заслуженому енергетику України Олександру Сергійовичу Дупаку виповнилося 80 років!

Дупак Олександр Сергійович народився в м. Горлівка, Донецької обл. Після закінчення теплоенергетичного факультету Київського політехнічного інституту Олександр Сергійович був направлений на роботу в РЕУ «Київенерго», де працював з 1959 до 1964 року інженером-конструктором. Він здобув заслужений авторитет в колективі Київенерго і був рекомендований на посаду директора павільйону «Електрифікація» Виставки досягнень народного господарства УРСР, де працював з 1964 по 1968 рік.

В 1968 році О.С.Дупак одноголосно був обраний заступником голови Українського правління Науково-технічного товариства енергетики та електротехнічної промисловості і протягом всіх цих років постійно переобирався науковою та інженерною громадськістю країни на цю посаду, а потім на посади віце-президента, голови Виконкому Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України (НТСЕУ). Маючи величезний досвід громадської діяльності, роботи в енергетиці та активну громадянську позицію, О.С. Дупак забезпечує високий науково-технічний і громадянський рівень діяльності НТСЕУ, плідну співпрацю з органами законодавчої та виконавчої влади країни, енергетичними компаніями, підприємствами і організаціями, науковими та учбовими закладами, у тому числі з Національною академією наук України, НТУУ «КПІ», НТУ «Львівська політехніка», НТУ «ХПІ» та іншими ВУЗами країни, галузевими академіями наук з формування енергетичної політики на загальнодержавному і регіональному рівнях, з впровадження новітніх технологій в електроенергетичній галузі.

Олександр Сергійович був одним із засновників Асоціації «Зелений світ» і Ради старійших енергетиків України. Він активно працює над виданням професійних журналів «Енергетика та електрифікація», «Электрические сети и системы», «Енергетика та ринок», «Енергія майбутнього століття», «Електроінформ», «Енергозбереження, енергетика та енергоаудит», співзасновниками яких є Спілка, газети «Енергетика України в ХХІ столітті», над випуском щомісячних інформаційно-аналітичних оглядів про стан і перспективи розвитку паливно-енергетичного комплексу України. Протягом багатьох років плідно співпрацює при вирішенні проблем енергетики за участю громадськості з комітетами Верховної Ради України, Урядом України, Міненерговугілля, Мінприроди, НКРЕКП та іншими відомствами. НТСЕУ акредитовано в Комітеті Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки.

Дупак О.С. є авторитетним в Україні фахівцем і громадським діячем, користується заслуженою повагою науковців і спеціалістів різних відомств, енергетиків із усіх регіонів України та інших країн.

Він є академіком Міжнародної академії електротехнічних наук, членом правління Спілки наукових та інженерних громадських об’єднань України, членом правлінь громадських організацій: «Всеукраїнська рада ветеранів праці енергетики України», «Українське ядерне товариство» та «Національна екологічна рада України», є членом Громадських рад при Міненерговугілля України та НКРЕКП України і співпрацює в галузі енергетики з профспілковими та громадсько-політичними об’єднаннями України і міжнародними громадськими об’єднаннями інженерів.

Загальний стаж роботи О.С. Дупака у сфері паливно-енергетичного комплексу України становить 57 років. За вагомий особистий внесок у функціонування електроенергетичної галузі України О.С. Дупак відзначений державною нагородою «Заслужений енергетик України», нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України («За особливі заслуги перед українським народом»), знаком «Почесний енергетик України» і «Заслужений енергетик СНД». На Всеукраїнському конкурсі «Лідер ПЕК-2001» був визнаний переможцем в номінації «Громадський діяч», в 2005 році нагороджений Знаком Пошани міста Києва.

Розвиваючи кращі традиції наукових та інженерних товариств енергетиків, О.С. Дупак всі свої знання, сили, організаторський талант і великий досвід спрямовує на залучення наукової та інженерної громадськості до роботи щодо стабілізації та подальшого розвитку енергетичного комплексу України, формування енергетичної політики держави, розбудови громадянського суспільства нашої держави.

Виконком НТСЕУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *