Річні обсяги встановлення energy storage у 2021 році сягнуть 10 ГВт

Річні обсяги встановлення energy storage у 2021 році сягнуть 10 ГВт

Світовий обсяг встановлення систем зберігання енергії (energy storage) в 2021 році зросте більш ніж удвічі порівняно з рівнем 2020 року – до 10 ГВт.

Про це повідомляє ExPro з посиланням на новий звіт британської дослідницької фірми IHS Markit.

«Індустрія зберігання енергії розпочне значне багаторічне зростання в 2021 році, продовжуючись до 2030 року, оскільки ця технологія починає формувати основний компонент електромереж на розвинутих ринках та нові можливості у розвитку ринків що продовжують розвиватися», – зазначив Джордж Хілтон, старший аналітик відділу «Чистих технологій» у IHS Markit.

Дослідження прогнозує, що ринок систем накопичення енергії досягне рекорду в 2021 році, при цьому щорічні установки вперше перевищать 10 ГВт проти 4,5 ГВт у 2020 році.

США становитимуть 50% світового ринку в 2021 році після триразового збільшення порівняно з 2020р, оскільки накопичувачі енергії починають забезпечувати електроенергією в часи пікового попиту в значно ширших часових рамках.

Разом з тим, у Європі в 2021 році відбудеться 70% збільшення потужностей систем накопичення, оскільки ця технологія почне застосовуватися ширше, щоб підтримувати стабільність частоти мережі та зменшити переривчастий графік роботи відновлюваної енергетики.

Також прогнозується, що з 2025 року агресивні плани декарбонізації Китаю призведуть до швидкого зростання потужностей energy storage у регіоні, що призведе до встановлення систем накопичення на рівні до 44% від світових до 2030 р.

Як відомо, ДТЕК у 1 кв. 2021 року запустить перший в Україні проект системи накопичення електроенергії (energy storage) в промисловому масштабі потужністю – 1 МВт.

ПрАТ «Укргідроенерго» повідомляло у січні поточного року, що планує до кінця 2022 р. збудувати та ввести в експлуатацію ряд систем накопичення енергії загальною потужністю 212 МВт, які планується розташувати на території гідроелектростанцій.

Наприкінці грудня 2020 р. НЕК «Укренерго» повідомляло, що планує після будівництва та введення в експлуатацію системи накопичення потужністю 200 МВт продати її інвесторам лотами по 20 МВт для дотримання принципу, за якого системний оператор не має права володіти об’єктами, які виробляють/видають в енергосистему електроенергію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *