Конференцію у Славську завершено

Впровадження Закону України «Про ринок електричної енергії»

З 12 по 15 березня 2019 р. в с.м.т. Славське Львівської області відбулася науково-практична конференція «Впровадження Закону України «Про ринок електричної енергії». Метою конференції стало обговорення сучасного стану енергетики та енергоринку, інформаційного забезпечення та моніторингу безпеки постачання електроенергії в умовах функціонування нового ринку електроенергії України, договірне забезпечення ринку, прогноз та структура покриття добових графіків потужності тощо. Дискусії учасників заходу були присвячені питанням своєчасного переходу на нову модель електричного ринку України і усунення бар’єрів, що затримують цей процес.

В роботі конференції взяли участь експерти, які відповідають за впровадження нової моделі ринку електроенергії, а саме: представники ДП НЕК «Укренерго», ДП «Енергоринок», компаній операторів системи розподілу електроенергії та компаній постачальників електроенергії, ДП НАЕК «Енергоатом», ДТЕК-Енерго, ПАО «Центренерго», ПрАТ «Укргідроенерго», АТ «Укрзалізниці», співробітники різних ТЕЦ. Вперше в даному заході приймала участь Українська вітроенергетична асоціація.

Враховуючи аналіз Закону України «Про ринок електричної енергії», зробленого представниками НЕК «Укренерго», учасники конференції зазначили необхідність негайного нормативно-правовго врегулювання питань з моніторингу безпеки постачання електроенергії і запровадження ринку допоміжних послуг та балансуючого ринку.

Одним з актуальних питань сучасного ринку електроенергетики України, на думку експертів, є розробка методів та засобів прогнозування погодинного генерування електроенергії за рахунок вітру та сонця на добу наперед. Процес розробки та погодження цих методів та засобів повинен відбутися ще до введення в дію Закону, для чого потребується додатковий час та фінансування. Методи та засоби прогнозування, які будуть застосовані на ринку, мають забезпечувати, в кінцевому рахунку, точність прогнозування в межах 5% похибки. Для забезпечення такої точності необхідно мати якісні ретроспективні дані щодо роботи СЕС та ВЕС і якісний метеорологічний прогноз на добу наперед.

«На даний час розвиток ВДЕ не узгоджений з можливостями забезпечити їх балансування, – зазначив у своїй презентації Анатолій Лапко, керівник групи оцінки адекватності генерації Відділу розрахунків енергетичних режимів Департаменту оперативно-диспетчерської роботи ДП «НЕК «Укренерго».- Для вирішення цієї проблеми є декілька рішень, наприклад, впровадження електростанцій зі швидким стартом або високоманевреної газової генерації».

Учасниками конференції була створена Робоча група для підготовки пропозицій до відповідних профільних Міністерств та установ стосовно найскорішого введення в дію Закону «Про ринок електричної енергії», без впровадження яких виникатиме багато проблем щодо функціонування даного Закону.

УВЕА

За темою:

Рішення конференції

Фоторепортаж

Конференція у Славську триває

Науково-практична конференція «Впровадження Закону України «Про ринок електричної енергії»

Впровадження Закону України «Про ринок електроенергії». Програма

Впровадження Закону України «Про ринок електроенергії». Запрошення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *