Залучайтеся до нашої спільноти
Громадська організація «Науково-технічна спілка енергетиків та електротехніків» («ГО “НТСЕУ”») цим закликає до вступу нових членів. Заява про набуття членства знаходитсья за посиланням (скачати у форматі Word для заповнення тут). Річний членський внесок становить 500 грн.
Сьогодні ГО “НТСЕУ”, як частина громадянського суспільства, знаходиться на стадії зміни поколінь. Шануючи видатних енергетиків та електротехніків Історія — ГО “НТСЕУ”, необхідно визначити нові, сучасні організаційні форми, напрямки діяльності, налагодити надходження коштів для проведення статутної діяльності за прикладом численних успішних на сьогодні як українських так й іноземних ГО. З результатів короткої історичної розвідки, наведеної наприкінці, бачимо неабияку роль саме українських інженерів і вчених у становленні та розвитку громадських об’єднань енергетиків. Настали часи повернути Україну на шлях сучасних напрямків розвитку енергетиичної галузі,створити умови для розквіту наших талантів саме на українських грунтах, замість шукати кращої долі по світах.
Одним з перших кроків до оновлення буде проведення у лютому/березні конференції членів ГО «ГО “НТСЕУ”», на якій передбачається внести зміни до Статуту, визначити напрямки діяльності, обрати керівні органи спілки. Адресуємо наше звернення до науковців, інженерв, фахівців-енергетиків, власників, менеджерів і керівників енергетичних компаній, підприємств і організацій, вітчизняних і міжнародних (інвестиційних, добродійних) фондів.
Для оформлення вступу до ГО «ГО “НТСЕУ”» необхідно:
- скачати та заповнити бланк заяви;
- зберегти скан-копію заяви з підписом заявника та надіслати її до ГО «ГО “НТСЕУ”» на адресу ntseu@ukr.net;
- оплатити річний членський внесок за реквізитами, які зазначено на бланку заяви.
Ініціативна група членів ГО «ГО “НТСЕУ”»
Баранник Євген
Бондаренко Юрій
Буцьо Зиновій
Шевченко Олег
Історічна довідка про витоки, становлення та розвиток ГО «ГО “НТСЕУ”»
У Російській імперії від 1866 р. діяло «Русское техническое общество» (РТО), яке на третину фінансувалося державою. 1880 г. у РТО засновано електротехнічний відділ, якй започаткував щомісячне видання «Электричество», проводив загальнонаціональні з’їзди та виставки. Першим головою Електротехніxного відділу був генерал від інфантерії, один з керівників Генерального штаба Російської імперії Філадельф Кирилович Величко, який народився 1833 р. у Полтавській губернії й походить із шляхтичів Лубенького повіту. Його цікавили метрологія та електротехніка.
У 1916-1920 р.р. посаду керівника відділу обіймав Петро Семенович Осадчий, який уродженець с. Шубівка Київської губернії. Початки технічної освіти Петро Осадчий здобув у «додатковому класі хіміко-технічного відділення» реального училища у Білій Церкві, а далі робив кар’єру у С-Петербурзі, як і багато наших талановитих співвітчизників. Серед розробників планів ГОЕЛРО 1916-1921 р.р. є й наш Петро Семенович.
За реалізації цих планів, начальником будівництва Дніпрельстана був Олександр Васильович Вінтер, уродженець посада Старосельці Білостокського повіту Гродненської області. За громадянством батька Олександра зареєстрували як підданого Прусії й лише згодом талановитого спеціаліста переписали у російське громадянство. Він навчався у початковому залізничному технічному училищі м. Козятин, а згодом у механічному відділенні КПІ. Незважаючи на відрахування 1905 р. з вишу за «неблагонадійність» (у наші дні це зветься активною громадянською позицією), вже 1907-го Олександра Васильовича зарахували до С.-Петербурського політехнічного та залучили до роботи у Москві.
Тотальна централізація часів СРСР мала наслідком ліквідацію 1932 р. усіх енергетичних науково-технічних організацій та заснування єдиного «Всесоюзного общества энергетиков» (ВНИТОЭ). Так було дешевше та легше керувати тим, що комуністична влада позиціонувала як громадську думку. З розпадом комуністичної імперії набула формальної незалежності ГО «ГО “НТСЕУ”», але джерела фінансування залишалися багато у чому такими ж, які було започатковано у Російській імперії 19-го сторіччя. На жаль не знайшли розуміння грунтовні розробки видатних членів ГО «ГО “НТСЕУ”» щодо основних засад проєкту Енергетичної стратегії України на період до 2030 р. Наслідком цього було охолодження до участі у роботі спілки як рядових членів, так і Правління ГО “НТСЕУ” Керівництво — ГО “НТСЕУ”. Тим не менше, наша громадська організація зберігає статус платформи для співпраці електротехніків та енергетиків України, має заслужену позитивну репутацію, плідні зв’язки з українськими та європейськими партнерами та потенціал до позитивних пертворень.