Державний секретар Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Максим Немчинов привітав усіх учасників пленарного засідання, присвяченого питанням управління метаном у видобувних галузях, яке проходило у рамках IX Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку.
У засіданні взяли участь керівники і фахівці Міненерговугілля України, найбільших вугільних компаній і шахт України як державної, так і приватної форми власності, академічних і галузевих інститутів, Державної воєнізовано-рятувальної служби України, компаній і фірм, що працюють у сфері дегазації і утилізації шахтного газу метану, що свідчить про високий ступінь інтересу до даного питання в Україні.
Держсекретар відзначив, що сьогодні від української сторони в Європейській економічній комісії Організації Об’єднаних Націй три експерти з шахтного газу метану: Герой України Борис Грядущий, Юрій Бобров та представник Міненерговугілля Ігор Ященко.
Максим Немчинов зауважив, що для вугільної промисловості газ метан протягом багатьох років був ворогом, що несе руйнівну небезпеку – вибух газу метану. Водночас цей газ може стати другом, який віддає свою енергію не на руйнацію, а на розвиток – для вироблення електроенергії і тепла.
Держсекретар також наголосив, що Україна дотримується екологічних зобов’язань, взятих при підписанні Кіотського протоколу (про зниження викиду парникових газів до рівня 1990 року), який почав діяти з 16 лютого 2005 року, а також Паризької угоди, яка прийнята на XXI конференції сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату і вступить в силу з 1 січня 2021 року. Однією з вимог Паризької угоди до країн-підписантів є розробка стратегії низьковуглецевого розвитку до 2050 року.
Для виконання комплексу завдань, пов’язаних з дегазацією і утилізацією газу метану, актуальним і важливим є створення єдиного наукового центру, який зміг би взяти на себе функції з узагальнення та аналізу як кращих світових практик, так і накопиченого в Україні досвіду з дегазації і утилізації газу метану вугільних пластів шахт України, створення каталогів та електронної бази передових практик на окремих шахтах і різних вугільних родовищах, а також наукових розробок і багато іншого. «Першочерговим завданням центру повинна бути координація діяльності у сфері дегазації і утилізації шахтного газу метану», – наголосив Максим Немчинов.
Створення центру актуальне і важливе для українських вуглевидобувних підприємств.
Також Максим Немчинов висловив сподівання на подальше співробітництво і допомогу Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй Європи, світових та українських енергетичних компаній, а також міжнародних експертів з шахтного газу метану в частині продовження діалогу щодо створення такого центру та надання дієвої допомоги вугледобувній промисловості України в нарощуванні утилізації газу метану для збереження довкілля.
Міжнародний форум з енергетики для сталого розвитку в Україні |
IX Міжнародний форум з енергетики для сталого розвитку. Сесії та семінари |