Погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії

Закон України «Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії» № 2386 було прийнято 17.06.2020. Закон визначає правові, економічні та організаційні засади, пов’язані з погашенням заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії України.

Відповідно до ЗУ «Про ринок електричної енергії» з 1 липня 2019 року відбувся перехід на нову модель ринку електричної енергії. Новий ринок «на добу наперед» та «внутрішньодобовий ринок» функціонально є біржою, на якій визначається єдина ціна на електроенергію за принципом маржинального ціноутворення на основі балансу сукупного попиту та сукупної пропозиції.

Проте реформа розпочалась залишивши за собою мільярдні борги. Так, дебіторська заборгованість ДП «Енергоринок» складає понад 30 млрд грн, з неї заборгованість, яка виникла після ведення в дію роздрібного ринку електричної енергії (1 півріччя 2019 року) становить 2,4 млрд. грн. Кредиторська заборгованість ДП «Енергоринок» складає 28 млрд грн.

Метою Закону є погашення дебіторської та кредиторської заборгованості ДП «Енергоринок». Закон спрямований на впровадження комплексу необхідних заходів, спрямований на остаточне врегулювання кредиторської та дебіторської заборгованості на оптовому ринку електричної енергії, а також, припинення діяльності оптового постачальника електричної енергії.

Законом запроваджуються наступні механізми погашенням заборгованості:

  • проведення взаєморозрахунків;
  • погашення (списання) заборгованості;
  • відступлення права вимоги або заміна сторони у зобов’язанні;
  • встановлення цільової надбавки до тарифу на розподіл електричної енергії місцевими (локальними) електромережами операторам системи розподілу.

Верховна Рада України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *