Презентація оновленої Енергетичної стратегії України у Комітеті ВР з питань ПЕК

Презентація оновленої Енергетичної стратегії України до 2035 року

07 червня 2017 року відбулась презентація оновленої Енергетичної стратегії України до 2035 року. Засідання відкрив народний депутат України, Перший заступника Голови Комітету Олександр Домбровський. Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик та заступник Міністр енергетики та вугільної промисловості України Наталія Бойко презентували оновлену Енергетичну стратегію України до 2035 року.

Ігор Насалик зазначив, що новий документ – «Енергетична стратегія України до 2035 року: безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність» окреслює стратегічні орієнтири розвитку паливно-енергетичного комплексу України. Також зауважив, що системою реалізації Стратегії буде відповідний План дій (імплементації). Також зазначив, що після розробки та прийняття Плану дій Міненерговугілля продовжить формувати нормативно-правову базу, яка сприятиме досягненню цілей, визначених Енергетичною стратегією.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик та заступник Міністр енергетики та вугільної промисловості України Наталія Бойко презентували оновлену Енергетичну стратегію України до 2035 року.

Ігор Насалик зазначив, що новий документ – «Енергетична стратегія України до 2035 року: безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність» окреслює стратегічні орієнтири розвитку паливно-енергетичного комплексу України. Також зауважив, що системою реалізації Стратегії буде відповідний План дій (імплементації). Також зазначив, що після розробки та прийняття Плану дій Міненерговугілля продовжить формувати нормативно-правову базу, яка сприятиме досягненню цілей, визначених Енергетичною стратегією.

Міністр також наголосив, що Енергетична стратегія України розділена на три етапи, і в кожному з них визначено пріоритетні завдання. Зокрема, це перший етап – реформування енергетичного сектору (до 2020 р.), другий етап – оптимізація та інноваційний розвиток енергетичної інфраструктури (до 2025 р.), і третій – забезпечення сталого розвитку (до 2035 р.).

Окремо зупинився Міністр на важливості виконання зобов’язань, взятих Україною в межах Договору про заснування Енергетичного Співтовариства. «Виконання Третього енергетичного пакету є одним із пріоритетних завдань», – наголосив Міністр.

У ході обговорення, відповідаючи на запитання народних депутатів щодо оцінки дій Президента Сполучених Штатів Америки щодо виходу з Паризької угоди, Міністр, як член Уряду, твердо заявив, що Україна не планує виходити з Паризької кліматичної угоди, а навпаки, докладатиме зусиль для виконання взятих на себе в межах Угоди зобов’язань. Зокрема, положення Паризької угоди відображені і в Енергетичній стратегії України до 2035 року.

Також звернув увагу, що в Енергетичній стратегії взято курс на досягнення енергетичної незалежності. «Держава повинна мати власні ресурси, а не закуповувати їх», – зазначив Міністр. Тому, за його словами, у документі передбачено завдання щодо розвитку атомної генерації, поступової відмови від вугілля антрацитової групи, збільшення власного газовидобування, щоб до 2020 року відмовитися від імпортованого газу. Ігор Насалик нагадав, що Україна має близько 1 млрд захищених запасів газу, а видобувається всього 2%, значно менше від європейських країн, крім того, Україна має газосховища, які можуть вмістити 32 млрд куб. метрів газу, але ми використовуємо лише ¼. Тому Енергетична стратегія України враховує перспективи розвитку вітчизняного паливно-енергетичного комплексу.

Міністр звернув увагу на важливість розвитку відновлювальних джерел енергії та збільшення частки в балансі електричної енергії держави. До 2035 року ця частка має становити 25%. Ігор Насалик зазначив, що на сьогодні ВДЕ використовуються як базова генерація, тоді як на майбутнє відновлювальні джерела енергії будуть використовуватися в системі добового регулювання.

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко прозвітувала про виконану роботу з підготовки документа та презентувала ключові елементи Енергетичної стратегії. Зокрема, зауважила, що в самій Енергетичній стратегії до 2035 року передбачено можливість її перегляду з метою актуалізації відповідно до нових обставин, умов, технологій тощо. Це, за словами Наталії Бойко, є звичайною практикою розвинутих європейських країн. Також Н. Бойко окреслила пріоритетні завдання для кожного періоду.

(презентацію можна переглянути тут).

«Енергетична стратегія базується на кращих практиках європейських країн та закладає основи енергоефективного суспільства, – зазначила заступник Міністра з питань європейської інтеграції..

«Результатом реалізації Енергетичної стратегії має стати перетворення паливно-енергетичного комплексу України із проблемного, що потребує постійної державної підтримки, на сучасну, конкурентоспроможну та ефективну галузь – локомотив модернізації економіки, здатний до сталого розвитку у довгостроковій перспективі», – підсумувала Н.Бойко.

У обговоренні Енергетичної стратегії України до 2020 року взяли участь народні депутати України – члени Комітету, керівники національних компаній енергетичних галузей України, науковці НАН України та інші учасники.

Текст Енергетичної стратегії України до 2035 року.

Інф. Міненерговугілля

За темою:

Проект енергетичної стратегії України до 2035 року

НТСЕУ у формуванні Енергетичної політики країни

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *