Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами
Комітет з питань податкової та митної політики, 01.03.2019
На сесійному засіданні Верховної Ради України 28 лютого 2019 року був розглянутий у першому читанні Урядовий законопроект про внесення змін до Митного кодексу України (щодо деяких питань виконання Глави 5 Розділу IV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони) (реєстр. №7473 від 29.12.2017 року), головним з попереднього розгляду та опрацювання якого визначено Комітет з питань податкової та митної політики.
Цей проект включено до Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною, з одної сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони на 2018-2019 роки.
Головним завданням законопроекту на виконання Україною вказаних зобов’язань є запровадження в Україні інституту АЕО аналогічного тому, що функціонує в ЄС, з перспективою подальшого взаємного визнання, що передбачено статтею 80 Угоди та є одним із основних базисів митного співробітництва між Україною та ЄС. Майбутнє визнання статусу АЕО митними органами країн ЄС забезпечить участь українських АЕО у формуванні так званих безпечних ланцюгів постачання товарів та підвищить їх конкурентоспроможність на зовнішньому та внутрішньому ринках. Крім цього, значна частина положень законопроекту стосується зміни існуючих на сьогодні процедур декларування товарів. Зокрема, законопроект передбачає запровадження короткої ввізної декларації, яка застосовується в ЄС.
Концепцію АЕО було запроваджено Всесвітньою митною організацією у 2005 році шляхом ухвалення Рамкових стандартів безпеки і полегшення світової торгівлі.
Статус АЕО – це найвищий ступінь довіри митниці до підприємства і, як наслідок, найбільший перелік пільг і спрощень митних формальностей для підприємства.
Співдоповідач за законопроектом Голова Комітету з питань податкової та митної політики народний депутат України Ніна Южаніна підкреслила, що «насправді дані норми, дані ініціативи обговорюються в комітеті, починаючи з 21 червня 2016 року. Надскладні норми були з самого початку для сприйняття, і тим більше для застосування в роботі наших митників. Тому всі ці роки були витрачені на те, щоб спільно із Єврокомісією, яка доклала дуже багато зусиль, все ж таки ми привели всі норми запропонованого законодавства і у відповідності до Митного кодексу ЄС, і для можливості застосування в Україні, і для уникнення дискримінації, саме головне, платників податків в Україні. Тому після першого засідання комітету 21 червня 2016 року попередній законопроект за номером 4777 було рішення комітету повернути на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи. І потім з’являлося дуже багато цих ініціатив в інших законопроектах, але комплексно знову про авторизованого економічного оператора замість уповноваженого економічного оператора справді все викладено, вся суть викладена в законопроекті 7473, який ми разом з вами зараз розглядаємо»…
У своєму виступі при обговоренні законопроекту народний депутат України Ніна Южаніна зазначила що «дуже хотіла би, щоби проект не тільки розширював базові норми законодавства ЄС, але і розглядав виключно, що необхідно зробити
в плані спрощення митних формальностей взагалі в Україні».
Загалом при обговоренні народні депутати України підтримали необхідність прийняття зазначеного законопроекту.
Так, народний депутат України Максим Курячий зазначив що, «всім очевидно, що цей законопроект сприятиме дерегуляції підприємницької діяльності і обов’язково, я маю таку надію, буде мати наслідки збільшення зовнішнього товарообороту».
Словацкая Sfera внедрит «Энергоатому» программный комплекс для коммерческой работы на новом рынке э/э
Энергореформа, 05.03.2019
Госпредприятие “НАЭК “Энергоатом” заключит договор со словацкой Sféra a.s., победившей в тендере на внедрение программного комплекса для обеспечения работы коммерческого подразделения на разных сегментах нового рынка электроэнергии.
Согласно сообщению в системе Prozorro, предложение Sféra составило 45 млн грн (с НДС) против 46 млн грн IPESOFT spol. s r.o. и 79 млн грн – ООО “Юникорн Системс УА”. Ожидаемая стоимость услуги оценивалась НАЭК в 94,265 млн грн (все – с НДС).
Срок внедрения комплекса – до 31 декабря 2021 года.
Предполагается, что программный комплекс будет состоять из двух взаимосвязанных программных модулей или подсистем, относящихся к классам ЕTRM (Energy Trade and Risk Management) и CRM (Customer Relationship Management), а также средств интеграции с имеющимися информационными системами.