Вікторія Войціцька: «Безпека нашої ядерної галузі є одним з ключових пріоритетів»
Самопоміч, 18.06.2018
На засіданні погоджувальної ради парламенту народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вікторія Войціцька вчергове звернула увагу колег на законопроект № 3131.
Документ, за її словами, є ключовим законопроектом, який стосується працівників таких компаній, як «Енергоатом» та «Укргідроенерго». Так, зарплати на АЕС в Україні в 5 -10 разів нижчі, ніж у колег з Франції або США, і у 2-3 рази нижчі, ніж в Росії або Ірані. Адже тарифи українських АЕС «з’їдає» теплова генерація, тарифи для якої всіма правдами і неправдами «вибивають» її власники. Україна втрачає ліцензований персонал галузі, на підготовку якого витрачено значні кошти. Керівництво АЕС мотивує висококваліфікований персонал, будуючи житло у мономістах поруч з АЕС і продаючи його фахівцям за ринковою вартістю з розстрочкою на кілька років, аби «прив’язати» фахівця до місця роботи. Але сьогодні законодавство зупинило можливість продажу вже побудованого житла персоналу атомних електростанцій.
Позиція Вікторії Войціцької полягає в тому, щоб невідкладно виправити ситуацію і винести законопроект №3131 в залу вже на цьому тижні. Ухвалення законопроекту надасть можливість державним підприємствам, зокрема атомної галузі, продавати побудоване спецжитло своїм кваліфікованим працівникам.
У Міненерговугілля проведено нараду щодо розвитку ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу
Уран проміжного поділу
Ігор Маскалевич, Дзеркало тижня, 23.06.2018
Про нарощування видобутку урану говорили всі без винятку уряди України. Благо, за його запасами наша країна посідає перше місце в Європі. За навіть найскромнішими оцінками, сировини вистачить років на сто. Для підтримки виробництва електроенергії діючими енергоблоками АЕС щороку потрібно 2,5 тис. тонн оксиду урану.