Збільшення національного видобутку, диверсифікації та надійності енергопостачання шляхом реформ, прозорості й модернізації
Перший день – вівторок 26 лютого 2019 |
08:30 – 09:30 Реєстрація і кава
|
09:30 – 11:50 ПЕРША СЕСІЯ: Нова епоха проектів з видобування та переробки в Україні. Закладення фундаменту для сталого енергетичного майбутнього.
- Заходи для створення законодавчого та регуляторного середовища, яке забезпечить Україні енергетичну незалежність та сталий розвиток – останні зміни в законодавстві.
- Перший міжнародний конкурс з видачі ліцензій на обслуговування наземних родовищ – Угоди про концесії і розподіл продукції.
- Запровадження системи електронних аукціонів на отримання дозволів на користування надрами; Як це буде функціонувати?
- Міжнародний досвід проведення онлайн аукціонів за новими ліцензіями. Які моделі будуть працювати в Україні? Важливість геологічних даних для прийняття рішень.
- Перспективи розвитку нафтогазового виробництва в Україні та шляхи залучення міжнародних інвесторів – точка зору провідних українських та міжнародних учасників ринку.
|
11:50 – 12:20 Перерва на каву та ділове спілкування
|
12:20 – 14:30 ДРУГА СЕСІЯ. ЕКСПЕРТНА ДИСКУСІЯ: 2019 – рік виборів. Як забезпечити прозорість та стабільність для учасників українського енергетичного ринку.
Представники українських та міжнародних урядових інституцій, основні інвестори та місцеві гравці будуть обговорювати шляхи забезпечення стабільних ринкових умов для сталого розвитку галузі в рік виборів.
Теми для обговорення:
- Що саме буде впливати на впевненість інвесторів та місцевих гравців в рік президентських та парламентських виборів в Україні?
- Які заходи вживаються для мінімізації невизначеності інвесторів?
- Інтеграція до Європейського енергетичного ринку як гарантія незворотності реформ місцевого енергетичного ринку.
- Міжнародне співробітництво – шляхи забезпечення безпеки енергопостачання.
- Чи допоможуть програми міжнародної фінансової підтримки досягнути більшої стабільності галузі та довіри інвесторів?
- Інші важливі питання.
|
14:30 – 15:30 Обід
|
15:30 – 17:10 ТРЕТЯ СЕСІЯ: Подальший розвиток українського газового ринку. Збільшення кількості учасників, нові інструменти та подальші заходи щодо лібералізації ринку.
- Лібералізація українського газового ринку. Огляд останніх регулятивних змін.
- Зростання конкуренції – який вплив це має на функціонування ринку?
- Ціноутворення на газовому ринку: практичне застосування. Приклади сусідніх країн. Відповідність нормам ЄС та встановлення базової ціни.
- Українська газова біржа – подальший розвиток нових фінансових інструментів та нові можливості.
- Щоденне балансування – яким чином це буде запроваджено на практиці?
- Розвиток газових сховищ в Україні – можливість створення українського газового хабу.
- Спред угоди в газових контрактах та контрактах на електроенергію – подальші можливості для розвитку сектору.
|
17:10 – 17:30 Перерва на каву та ділове спілкування
|
17:30 – 18:30 ЧЕТВЕРТА СЕСІЯ: ЕКСПЕРТНА ДИСКУСІЯ – Роль українського газового транзиту в Європейській енергетичній безпеці в 2019 році та надалі.
Міжнародні та українські експерти, політики та провідні учасники галузі обговорюватимуть різні можливі сценарії розвитку української системи транзиту газу після закінчення дії сучасного контракту на транзит газу з Газпромом наприкінці 2019 року.
- Новий контракт щодо транзиту газу з Газпромом після 2019 року – можливі сценарії та наслідки для України та Європи
- Українська ГТС – нові можливості для транзиту на майбутнє.
- Потенційний європейський партнер для покращення функціонування української ГТС – можливості та виклики в процесі вибору.
- Інші питання.
|
18:30 – 19:30 Гала вечір
|
Другий день – середа 27 лютого 2019 |
08:30 – 09:30 Кава
|
09:30 – 11:30 П’ЯТА СЕСІЯ: ПЕРСПЕКТИВИ ЗРОСТАННЯ МІСЦЕВОГО ВИДОБУВАННЯ НАФТИ І ГАЗУ В НОВОМУ ЗАКОНОДАВЧОМУ СЕРЕДОВИЩІ. Які плани та очікування місцевих виробників та потенційних інвесторів?
- Детальний огляд нових законодавчих та регуляторних заходів, ініційованих українським урядом для стимулювання місцевих проектів з розвідки та видобування нафти і газу та залучення іноземних інвесторів до галузі.
- Плани розвитку провідних місцевих операторів – проекти розширення видобування та розвитку нових родовищ.
- Інвестиційний клімат в українському нафтогазовому секторі очима потенційних міжнародних інвесторів – прозорість та ясність процедур надання ліцензій, ліцензійні аукціони, доступ до геологічної інформації тощо.
- Доступність необхідних ресурсів для розвитку проектів розвідки та видобування в Україні – технології, фінансування, інфраструктура та людські ресурси. Що робиться для забезпечення необхідних умов для стимулювання розвитку українського нафтогазового сектору?
|
11:30 – 11:50 Перерва на каву та ділове спілкування
|
11:50 – 13:20 ШОСТА СЕСІЯ: ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО В СФЕРІ ВИДОБУВАННЯ. Розвиток сектору обслуговування нафтогазових родовищ в Україні.
Основні українські нафтогазові компанії розкажуть про свої закупівельні плани та майбутні вимоги до послуг та технологій.
- Укргазвидобування: проекти співробітництва за комплексними контрактами надання послуг та в сфері PEC технологій. План закупівель послуг та обладнання на 2019 рік.
- Укрнафта: проект співробітництва. План закупівель послуг та обладнання на 2019 рік.
- ДТЕК: плани розвитку та вимоги до послуг.
- Український сектор послуг: потенціал для міжнародних підрядників у сфері обслуговування нафтогазових родовищ. Перспективи для розвитку комплексних контрактів надання послуг.
- Перспективи для міжнародних підрядників в сфері PET технологій.
- Можливості для місцевих та міжнародних сервісних компаній в сфері відновлення недіючих свердловин
|
13:20 – 14:30 Обід
|
14:30 – 16:00 СЬОМА СЕСІЯ. ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ для українського нафтогазового сектору.
- Приклади нових технологій, що можуть допомогти збільшити виробництво в українському нафтогазовому секторі, включаючи технології:
- Геологічної розвідки та аналізу даних
- Оптимізації та інтенсифікації свердловин
- Технології видуву PET
- Технології Smart field
- СПЕЦІАЛЬНИЙ ФОКУС: питання охорони праці та навколишнього середовища в нафтогазовому секторі України: нова сертифікація в сфері оцінювання впливу на навколишнє середовище та інноваційні технології.
- СПЕЦІАЛЬНИЙ ФОКУС: роль успішних кадрових стратегій в українському нафтогазовому секторі. Як залучити та утримати висококваліфікованих спеціалістів в нафтогазовій сфері. Приклади з міжнародної практики.
|
16:00 – 16:30 Перерва на каву та ділове спілкування
|
16:30 – 17:30 ВОСЬМА СЕСІЯ. СПЕЦІАЛЬНИЙ ФОКУС: сектор переробки та збуту – подальший розвиток українського сектору переробки та збуту нафтогазових продуктів, виробництво моторного палива.
- Сектор переробки та збуту – останні новини та перспективи на майбутнє. Чи призведе майбутнє зростання місцевого виробництва до зростання активності в українському секторі переробки та збуту?
- Прогноз попиту та пропозиції на українські нафтопродукти до 2025 року – нові ринкові можливості.
- Залучення міжнародних та місцевих інвесторів – реальний спосіб відродити сектор переробки та збуту в Україні? Які умови необхідні для забезпечення притоку капіталу до української переробної галузі?
- Розвиток виробництва зрідженого газу в Україні – ринкові можливості, стратегії ціноутворення, конкуренція та перспективи на майбутнє.
|
17:30 – 19:00 ІНТЕРАКТИВНІ КРУГЛІ СТОЛИ З ОПЕРАТОРАМИ ПРОЕКТІВ
Це унікальна можливість для місцевих та міжнародних сервісних компаній дізнатися більше щодо технологічних, якісних та безпечних вимог основних українських операторів, задати питання і особисто зустрітися з потенційними клієнтами.
Кожен стіл буде очолювати представник певної компанії-оператора. Вони обійматимуть такі посади як: директор із закупок, технічний директор, директор з виробництва, директор з якості тощо.
|
19:00 – 20:00 Прийом та ділове спілкування
|
Третій день – четвер 28 лютого 2019 |
СТРАТЕГІЧНИЙ ФОКУС НА СЕКТОРІ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ В УКРАЇНІ
|
08:30 – 09:00 Реєстрація та кава
|
09:00 – 09:05 Привітальна промова Голови
|
09:05 – 10:30 ПЕРША СЕСІЯ: ПОЯВА НОВОГО РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ – останні новини та можливості в рамках запровадження нової моделі ринку електроенергетики.
- Останні зміни в законодавстві та підзаконних актах в рамках нової моделі лібералізованого ринку електроенергетики.
- Прогрес у розвитку програмного забезпечення та обладнання, необхідного для запуску нової моделі ринку. Міжнародний досвід.
- Реформа Укренерго та перспективи на майбутнє.
- Енергоатом – модернізація, безпека постачання палива та ядерна безпека.
- Укргідроенерго – стратегія компанії в новому ринковому середовищі.
- Реструктуризація енергорозподільчих компаній – виклики та перспективи.
|
10:30 – 10:50 Перерва на каву та ділове спілкування
|
10:50 – 12:40 ДРУГА СЕСІЯ: інтеграція до Європейської енергетичної системи та інвестиції в український енергетичний сектор
|
12:40 – 14:00 Обід
|
14:00 – 15:30 ТРЕТЯ СЕСІЯ: Сектор відновлювальної енергії – просування до сталого енергетичного ринку в Україні
- Зміни в регуляторній сфері сектору відновлювальної енергії. Перехід від “зеленого тарифу” до системи аукціонів – які будуть коротко- і довгострокові наслідки для сектору
- Проекти сонячної енергії – інвестування, технології, приклади проектів
- Проекти вітрової енергії – інвестування, технології, приклади проектів
- Проекти сонячної енергетики. Тенденції розвитку галузі, основні учасники та інвестори, дослідження проектів
- Проекти вітроенергетики. Виклики щодо розробки проектів, що фінансуються, приклади успішних проектів, ключові учасники та інвесторів
- Підрядники EPC. Важлива частина розвитку відновлюваної енергетики в Україні та залучення міжнародного фінансування для проектів
|
15:30 – 15:50 Перерва на ділове спілкування
|
15:50 – 18:30 ЧЕТВЕРТА СЕСІЯ: СПЕЦІАЛЬНИЙ ФОКУС НА НОВИХ ТЕХНОЛОГІЯХ В СЕКТОРІ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ: БІОМАСА ТА БІОПАЛИВО. ВОДЕНЬ. ЕНЕРГОСХОВИЩА.
- Сучасний стан українського сектору біогазу та біомаси. Інвестиційний клімат. Доступність ресурсів, фінансування та технології.
- Міжнародний досвід розвитку проектів в секторі біогазу та біомаси.
- Можливості водневих енергопроектів в Україні.
- Енергосховища. Потреби української енергетичної системи, шляхи залучення фінансування.
|
18:30 – 19:30 Заключний прийом
|
За темою: