ЧУЛКОВ Євген Іванович

Є.І.Чулков

Голова Ради старійших енергетиків України
Нагороджений орденами “За заслуги” III (1999 р.) та ІІ (2004 р.) ступенів, князя Ярослава Мудрого V ступеня (2009 р.), “За мужність” III та ІІ ступенів (2001 р., 2005 р.), Леніна (1981 р.), Трудового Червоного прапора (1961 р., 1966 р., 1971 р.), Червоної Зірки (1942 р.), Вітчизняної війни І ступеня (1984 р.), “Знак пошани” (1976 р.), Дружби (2003 р., Росія), 26 медалями,
Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР (1984 р.) та двома Почесними грамотами Верховної Ради України (2002 р., 2003 р.),
Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2007 р.)

Чулков Євген Іванович – легендарна особистість, яка присвятила енергетиці понад 80 років.

Народився 15 жовтня 1914 року, а вже у 1929 р. розпочався його трудовий шлях: п’ятнадцятирічний юнак став підмайстром електромонтера.

Працюючи, у 1938 р. закінчив Азербайджанський політехнічний інститут, здобувши фах інженера-теплотехніка.

З перших днів Великої Вітчизняної війни поринув у вир буремного лихоліття – був командиром танка, брав участь у бойових діях на Південно-Західному фронті. Після тяжкого поранення і тривалого лікування в госпіталі, повернувся в енергетику. І вже ніколи не зрадив обраному шляху. Працював заступником начальника котельного цеху ДРЕС ім. Красіна, потім – заступником головного інженера Дніпродзержинської ДРЕС.

У 1954 р., закінчивши Енергетичну академію, Є.І. Чулков узяв керівництво Придніпровською ДРЕС, де вперше у світі (!) застосовано енергоблоки 150-300 МВт на надкритичних параметрах пару.

Наприкінці 50-х років ХХ століття Є.І. Чулков очолив українську енергетичну галузь і спрямував усі зусилля на розбудову енергокомплексу України. Після створення у 1963 р. Міністерства енергетики та електрифікації УРСР, протягом п’яти років обіймав посаду першого заступника міністра.

У 1968 р., ще на етапі будівництва, став біля керма Київської ТЕЦ-5. Понад 16-річне керівництво Є.І. Чулкова позначено сміливими впровадженнями – вперше у світовій практиці тут стали до роботи потужні теплофікаційні турбогенератори 250 МВт, застосовані новітні будівельні конструкції фундаментів основних корпусів електростанції.

У 1984 р. Євгена Івановича призначено директором Головного навчально-курсового комбінату Київенерго і покладено відповідальність за підготовку гідної зміни висококваліфікованих фахівців. З 1992 р. Євген Іванович є Головою Ради старійших енергетиків України, членом Центрального правління Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України – мудрим порадником та великим авторитетом для багатьох поколінь енергетиків.

Євген Іванович Чулков має безліч подяк, відзнак, державних нагород. Серед яких 12 орденів і 26 медалей за бойові заслуги у Великій Вітчизняній війні; за значний особистий внесок у розвиток енергетики – звання Почесного та Заслуженого енергетика України; почесні та пам’ятні знаки УРСР, СРСР, СНД. Проте, це лише спроба засвідчити нашу шану та вдячність Євгену Івановичу за чуйність та уважне ставлення до людей, активну життєву позицію, досвід та небайдужість.

Золотий фонд нації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *