Олександру Дупаку – 80. Поздоровлення ювіляру

Олександр Дупак

Теплоенергетичний факультет НТУУ «КПІ»

Шановний
Олександре Сергійовичу!

Колектив кафедри теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” щіро вітає Вас з ювілеєм – 80-річчям з дня народження!

Випускник нашого факультету Ви багато сил віддали розвитку енергетики нашої країни.

Виконуючи обов’язки Віце-президента, голови Виконкому НТСЕУ Ви забезпечуєте високий науково-технічний і громадянський рівень діяльності НТСЕУ, плідну співпрацю з органами законодавчої та виконавчої влади країни, енергетичними компаніями, підприємствами і організаціями, науковими та учбовими закладами, у тому числі з Національною академією наук України, НТУУ «КПІ», НТУ «Львівська політехніка», НТУ «ХПІ» та іншими ВУЗами країни, галузевими Академіями наук тощо по формуванню енергетичної політики на загальнодержавному і регіональному рівнях, по впровадженню новітніх технологій в електроенергетичній галузі.

Під Вашим керівництвом Спілка значну увагу приділяє впровадженню світових досягнень науки і техніки в енергетичний комплекс України. Щорічно за ініціативою НТСЕУ проводяться відповідні науково-технічні конференції, семінари і громадські обговорення, здійснюються незалежні експертні оцінки відомчих рішень, організується вивчення громадської думки в галузі енергетики та екології. Ви є був одним із засновників Асоціації “Зелений світ” і Ради старійших енергетиків України, активно працюєте над виданням професійних журналів «Енергетика та електрифікація», «Электрические сети и системы», «Енергетика та ринок», «Енергія майбутнього століття», «Електроінформ», «Енергозбереження, енергетика та енергоаудит», співзасновниками яких є Спілка, газети «Енергетика України в ХХІ столітті», над розробкою щомісячних інформаційно-аналітичних досліджень «ЕНЕРГОІНФОРМ-ИНФОРМЭНЕРГО» про стан і перспективи розвитку паливно-енергетичного комплексу України, протягом багатьох років плідно співпрацює при вирішенні проблем енергетики за участю громадськості з комітетами Верховної Ради України, Урядом України, Міненерговугілля, Мінприроди, НКРЕКП та іншими відомствами. НТСЕУ акредитовано в Комітеті Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки.

Вас обрано академіком Міжнародної академії електротехнічних наук, членом правління Спілки наукових та інженерних громадських об’єднань України, членом правлінь громадських організацій: «Всеукраїнська рада ветеранів праці енергетики України», «Українське ядерне товариство» та «Національна екологічна рада України», членом Громадських рад при Міненерговугілля України та НКРЕКП України і співпрацює в галузі енергетики з профспілковими та громадсько-політичними об’єднаннями України і міжнародними громадськими об’єднаннями інженерів.

За Вашою ініціативою у співдружності із Всесвітньою Федерацією інженерних об’єднань (WFEO), Європейською федерацією інженерних громадських організацій (FEANI), Міжнародним Союзом наукових та інженерних об’єднань (МСНІО) повноважені делегації НТСЕУ у складі провідних фахівців-енергетиків брали участь у підготовці і проведенні науково-технічних заходів з актуальних проблем розвитку світової науки та техніки, проблем глобальної та регіональної енергетики, перспектив використання світових досягнень в енергетиці України. Високої оцінки цих заходів і особливого міжнародного визнання заслужили проведені конференції і семінари за участі НТСЕУ: в Ізраїлі, в Королівстві Іспанія, в Італії, в Греції, в м. Бразилія та в інших країнах світу.

Також НТСЕУ стала ініціатором і організатором проведення біля п’ятидесяти міжнародних науково-технічних конференцій і семінарів на теренах України у співпраці з регіональними відділеннями Спілки науковими та учбовими закладами України, енергогенеруючими та енергопостачальними компаніями, органами законодавчої та виконавчої влади країни з актуальних проблем стану, перспектив розвитку енергетики країни.

НТСЕУ є одним з організаторів щорічних Всеукраїнських конкурсів «Молодь – енергетиці України» та «Лідер паливно-енергетичного комплексу України».

За вагомий особистий внесок у функціонування електроенергетичної галузі України Ви відзначені державною нагородою “Заслужений енергетик України”, нагороджені Почесною грамотою Верховної Ради України («За особливі заслуги перед українським народом»), знаком “Почесний енергетик України” і “Заслужений енергетик СНД”. На Всеукраїнському конкурсі “Лідер ПЕК-2001” Ви були визнані переможцем в номінації “Громадський діяч”.

Дозвольте, Шановний Олександре Сергійовичу, побажати Вам міцного здоров’я, щастя, довгого життя та подальших творчих досягнень у творчій роботі на благо нашої країни!

За дорученням колективу співробітників
кафедри теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій
завідувач кафедри д.т.н., проф. О.Ю. Черноусенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *