Олександру Дупаку – 80

О.С.Дупак

25 листопада віце-президенту, голові Виконкому НТСЕУ, заслуженому енергетику України Олександру Сергійовичу Дупаку виповнюється 80 років!

Дупак Олександр Сергійович народився в м. Горлівка, Донецької обл. Після закінчення теплоенергетичного факультету Київського політехнічного інституту Олександр Сергійович був направлений на роботу в РЕУ «Київенерго», де працював з 1959 до 1964 року інженером-конструктором. Він здобув заслужений авторитет в колективі Київенерго і був рекомендований на посаду директора павільйону «Електрифікація» Виставки досягнень народного господарства УРСР, де працював з 1964 по 1968 рік.

В 1968 році О.С.Дупак одноголосно був обраний заступником голови Українського правління Науково-технічного товариства енергетики та електротехнічної промисловості і протягом всіх цих років постійно переобирався науковою та інженерною громадськістю країни на цю посаду, а потім на посади віце-президента, голови Виконкому Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України (НТСЕУ). Це громадське об’єднання має 136-річну історію, сталі наукові та інженерні традиції. Маючи величезний досвід громадської діяльності, роботи в енергетиці та активну громадянську позицію, О.С. Дупак забезпечує високий науково-технічний і громадянський рівень діяльності НТСЕУ, плідну співпрацю з органами законодавчої та виконавчої влади країни, енергетичними компаніями, підприємствами і організаціями, науковими та учбовими закладами, у тому числі з Національною академією наук України, НТУУ «КПІ», НТУ «Львівська політехніка», НТУ «ХПІ» та іншими ВУЗами країни, галузевими академіями наук тощо по формуванню енергетичної політики на загальнодержавному і регіональному рівнях, з впровадження новітніх технологій в електроенергетичній галузі. На сьогодні НТСЕУ є однією з найбільш впливових громадських організацій енергетичного спрямування, яка конструктивно взаємодіє з вітчизняними та іноземними товариствами енергетичного і екологічного спрямування.

Значну увагу Спілка приділяє впровадженню світових досягнень науки і техніки в енергетичний комплекс України. Щорічно за ініціативою НТСЕУ проводяться відповідні науково-технічні конференції, семінари і громадські обговорення, здійснюються незалежні експертні оцінки відомчих рішень, організується вивчення громадської думки в галузі енергетики та екології. Дупак О.С. був одним із засновників Асоціації «Зелений світ» і Ради старійших енергетиків України. Він активно працює над виданням професійних журналів «Енергетика та електрифікація», «Электрические сети и системы», «Енергетика та ринок», «Енергія майбутнього століття», «Електроінформ», «Енергозбереження, енергетика та енергоаудит», співзасновниками яких є Спілка, газети «Енергетика України в ХХІ столітті», над випуском щомісячних інформаційно-аналітичних оглядів про стан і перспективи розвитку паливно-енергетичного комплексу України, протягом багатьох років плідно співпрацює при вирішенні проблем енергетики за участю громадськості з комітетами Верховної Ради України, Урядом України, Міненерговугілля, Мінприроди, НКРЕКП та іншими відомствами. НТСЕУ акредитовано в Комітеті Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки.

Дупак О.С. є авторитетним в Україні фахівцем і громадським діячем, користується заслуженою повагою науковців і спеціалістів різних відомств, енергетиків із усіх регіонів України та інших країн.

Він є академіком Міжнародної академії електротехнічних наук, членом правління Спілки наукових та інженерних громадських об’єднань України, членом правлінь громадських організацій: «Всеукраїнська рада ветеранів праці енергетики України», «Українське ядерне товариство» та «Національна екологічна рада України», є членом Громадських рад при Міненерговугілля України та НКРЕКП України і співпрацює в галузі енергетики з профспілковими та громадсько-політичними об’єднаннями України і міжнародними громадськими об’єднаннями інженерів. За ініціативи О.С. Дупака та у співдружності в останні 15 років із Всесвітньою Федерацією інженерних об’єднань (WFEO), Європейською федерацією інженерних громадських організацій (FEANI), Міжнародним Союзом наукових та інженерних об’єднань (МСНІО) повноважені делегації НТСЕУ у складі провідних фахівців-енергетиків, топ-менеджерів енергетичних компаній брали участь у науково-технічних заходах з актуальних проблем розвитку світової науки та техніки, проблем глобальної та регіональної енергетики, перспектив використання світових досягнень в енергетиці України. Високої оцінки цих заходів і особливого міжнародного визнання заслужили проведені конференції і семінари за участі НТСЕУ: в Ізраїлі (Тель-Авів, 03-10.05.2010), в Іспанії (о. Майорка, 28.05-04.06.2009), в Італії (м. Палермо, 08-15.06.2012), в Греції (о. Корфу, 28.05-04.06.2011), в м. Бразилія (ІІІ Всесвітній з’їзд інженерів, Бразилія, 03-10.12.2008) та в інших країнах світу.

Також НТСЕУ стала ініціатором і організатором проведення біля п’ятидесяти міжнародних науково-технічних конференцій і семінарів на теренах України у співпраці з регіональними відділеннями Спілки науковими та учбовими закладами України, енергогенеруючими та енергопостачальними компаніями, органами законодавчої та виконавчої влади країни з актуальних проблем стану, перспектив розвитку енергетики країни.

НТСЕУ є одним з організаторів щорічних Всеукраїнських конкурсів «Молодь – енергетиці України» та «Лідер паливно-енергетичного комплексу України».

Загальний стаж роботи О.С. Дупака у сфері паливно-енергетичного комплексу України становить 57 років. За вагомий особистий внесок у функціонування електроенергетичної галузі України О.С. Дупак відзначений державною нагородою «Заслужений енергетик України», нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України («За особливі заслуги перед українським народом»), знаком «Почесний енергетик України» і «Заслужений енергетик СНД». На Всеукраїнському конкурсі «Лідер ПЕК-2001» був визнаний переможцем в номінації «Громадський діяч», в 2005 році нагороджений Знаком Пошани міста Києва.

Розвиваючи кращі традиції наукових та інженерних товариств енергетиків, О.С. Дупак всі свої знання, сили, організаторський талант і великий досвід спрямовує на залучення наукової та інженерної громадськості до роботи щодо стабілізації та подальшого розвитку енергетичного комплексу України, формування енергетичної політики держави, розбудови громадянського суспільства нашої держави.

На прохання ювіляра офіційної процедури шанування не буде.
Ваші привітання можуть бути направлені на адресу НТСЕУ.

Виконком НТСЕУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *