ФІАЛКО Наталія Михайлівна

Н.М.Фіалко

Заслужений діяч науки і техніки України
Член-кореспондент Національної академії наук України, доктор технічних наук, професор
Почесний енергетик України
Кавалер ордена “За трудові досягнення”
Лауреат премій НАН України, Державних премій Білорусі та Молдови,
Міжнародного академічного рейтингу популярності “Золота Фортуна”
Член Центрального правління Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України

www.ittf.kiev.ua

Н.М. Фіалко – провідний вчений України в галузі теплофізики та теплоенергетики, зокрема у моделюванні теплових процесів у енергетичному обладнанні, створенні нових ефективних систем енергопостачання, розробці прогресивних енергозберігаючих технологій.

Зробила суттєвий внесок у розвиток теорії моделювання складних багатовимірних нелінійних процесів переносу тепла і речовини.

Народилася 20 грудня 1949 р. Закінчила в 1972 р. з відзнакою Київський політехнічний інститут за спеціальністю “Теплофізика” і по сьогодні працює в Інституті технічної теплофізики НАН України, де завідує відділом малої енергетики (з 1995 р.).

У 1995-2000 рр. обіймала посаду вченого секретаря інституту.

Кандидат технічних наук з 1980 р., доктор технічних наук з 1994 р., обрана членом-кореспондентом НАН України в 2000 р., звання професора присвоєно у 2005 році.

З 2005 р. очолює кафедру теплоенергетичних установок теплових і атомних електростанцій НТУУ “КПІ”.

З 2006 р. очолює відділ надійності теплотехнічного обладнання енергоблоків АЕС в Інституті проблем безпеки АЕС НАН України.

Під керівництвом Н.М. Фіалко успішно виконано близько 20 проектів Державних та відомчих науково-технічних програм щодо розробки теплофізичних засад підвищення ефективності енергетичного обладнання, реконструкції і модернізації комунальної теплоенергетики, створення та впровадження сучасних високоефективних методів безаварійної експлуатації АЕС України тощо. Розроблені за її безпосередньою участю методи, технології та обладнання широко впроваджені на підприємствах України та Росії, таких як: ВО “Уралмаш”, ВО “Атоммаш”, ВО “Іжорський завод”, Бурштинська, Ладижинська, Трипільська та Зміївська ТЕС, ВО “Павлоградвугілля” та ін.

Н.М. Фіалко постійно веде викладацьку роботу, керує студентською практикою, курсовим та дипломним проектуванням, аспірантами. Серед її учнів 6 кандидатів та 3 доктори наук.

Автор понад 370 друкованих праць, серед яких 7 монографій та 3 посібники, має понад 20 авторських свідоцтв і патентів.

Вчений секретар Національного комітету України з теплота масообміну, член секції “Енергозбереження в ПЕК” Науково-технічної ради Мінпаливенерго України, член Великої ради Всеукраїнського конкурсу “Лідер паливно-енергетичного комплексу”, член Центрального правління Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України і Ради Міжнародного союзу наукових та інженерних громадських об’єднань, член Вищої атестаційної комісії України, член редколегії журналів “Промислова теплотехніка” і “Віконні технології” та трьох спеціалізованих рад.

Золотий фонд нації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *