ГРИМУД Григорій Іванович

Г.І.Гримуд

Головний інженер – перший заступник директора Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”

Член Центрального правління Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України

Заслужений енергетик України

Заслужений енергетик СНД

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2007)

Академік Української академії наук

Народився 6 січня 1951 року в селі Івашківка на Чернігівщині (Городянський район).

У 1968 р. закінчив Івашківську середню школу з медаллю.

У 1975 р. Григорій Іванович закінчив електроенергетичний факультет Київського політехнічного інституту та почав працювати на Київському правобережному підприємстві електричних мереж (нині “Київобленерго”).

З 28 квітня 1986 р. по 1 травня 1987 р. брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

У 1987-1991 рр. працював в управлінні справами ЦК Компартії України.

У 1995 р. повернувся у велику енергетику, почав працювати в Державній електричній компанії “Укрелектропередача” на посадах начальника виробничо-технічного відділу та начальника відділу інвестицій і зовнішньоекономічної діяльності. На той час створювалася компанія з активами у 130 електропідстанцій напругою 220-750 кВ та 22 тис км магістральних і міждержавних повітряних ліній електропередачі напругою 110-750 кВ.

З липня 1998 р. – заступник директора з кадрів, соціальних питань та підготовки кадрів Національного диспетчерського центру електроенергетики України (НДЦЕУ). Це був дуже цікавий, напружений і відповідальний період роботи. Необхідно було об’єднати дві величезні стратегічні енергетичні монопольні компанії: НДЦЕ, який керував усією енергетикою країни, і ДЕК “Укрелектропередача” – шляхом їх злиття в одну енергетичну компанію “Укренерго”.

Робота велася під керівництвом Василя Івановича Корсуненка – директора НДЦЕ України (він же і перший директор НЕК “Укренерго”). Енергійний, послідовний, цілеспрямований, вимогливий до себе і підлеглих, з величезним досвідом роботи в енергетиці від начальника зміни ТЕЦ, заступника головного інженера об’єднання “Донбасенерго”, директора НДЦЕ В.І. Корсуненко професіонально керував створенням нової компанії. І вже 12 серпня 1998 р. компанія була зареєстрована.

У жовтні 1998 р. Г.І. Гримуд був призначений на посаду головного інженера – першого заступника директора нової компанії “Укренерго”, де працює по сьогодні.

НЕК “Укренерго” – одна з найбільших у Європі енергетичних компаній – здійснює централізоване диспетчерське управління об’єднаною енергетичною системою України та передачу електроенергії магістральними і міждержавними лініями електропередач і.

До складу компанії входять 8 електроенергетичних систем, які охоплюють усі регіони України, Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж, Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання, головний інформаційно-обчислювальний центр, Вінницяелектротехнологія, Південьенергопром, два оздоровчих комплекси.

Кількість працівників – 16 тис осіб.

У 2004 р. Г.І. Гримуд захистив кандидатську дисертацію, є автором понад 42 наукових публікацій, трьох патентів України. Він очолює редакційну раду журналу “Электрические сети и системы”, науково-технічну раду НЕК “Укренерго”.

Активно займається громадською діяльністю, є членом Центрального правління Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України, академіком Української академії наук.

Г.І. Гримуд нагороджений Почесними грамотами та подяками Кабінету Міністрів України (2003), Ради міністрів Автономно ї Республіки Крим (2006), Міністерства палива та енергетики України і ЦК профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості (2001), Чорнобильської районної ради народних депутатів за активну роботу при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (1986-1987), міністра енергетики та електрифікації СРСР (1986), виконкому Прип’ятської міської ради народних депутатів (1987); має відзнаку НЕК “Укренерго” “За заслуги” (2003) та є лауреатом конкурсу “Лідер паливно-енергетичного комплексу” в номінаціях “Інноваційний проект” (2004), “Інвестиційний проект” (2005, 2009).

Золотий фонд нації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *