КОВАЧ Василь Ілліч

В.І.Ковач

Генеральний директор Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальна компанія “Закарпаттяобленерго”
Член Центрального правління НТСЕУ
Кавалер ордена “За заслуги”
Заслужений енергетик України, заслужений енергетик СНД
Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України “За особливі заслуги перед Українським народом”, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Грамотою Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи “За самовіддані дії і сумлінну працю під час ліквідації наслідків катастрофічного паводку в Закарпатській області”, Почесною грамотою ЦК профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України

Народився 10 червня 1956 року в с. Пацканьово Ужгородського району Закарпатської області.

Закінчив Львівський політехнічний інститут за спеціальністю “Автоматика і телемеханіка”, здобувши фах інженера-електрика.

У 1977 р. розпочав трудову діяльність у Закарпатському обласному підприємстві електромереж, де пройшов шлях від електромонтера до голови правління – генерального директора ВАТ ЕК “Закарпаттяобленерго”.

Усі здобуті під час багаторічної діяльності знання та досвід В.І. Ковач застосовує в рідному Закарпаттяобленерго, яке забезпечу є виробництво, передавання та постачання електрично ї енергії на території Закарпатської області. Підприємство має у своєму складі три гідроелектростанції та 15 районів електричних мереж.

Під керівництвом Василя Ілліча в компанії сформувався потужний та злагоджений колектив із 2900 спеціалістів, який завжди працює ритмічно й стабільно і на кінцевий результат, що є вагомим чинником реалізації економічної політики держави щодо ефективного функціонування галузі.

Особливу увагу генеральний директор приділяє проведенню реконструкції підстанцій, ліній електропередачі, заміні та ремонту устаткування, будівництву нових енергооб’єктів, серед яких малі гідроелектростанції.

Багато зусиль В.І. Ковач доклав до відновлення у 2007 р. будівництва ПЛ-220 кВ “Мукачево – Хуст”, найважливішого стратегічного об’єкту в електричних мережах Закарпатської області (будівництво ПЛ-220 кВ довжиною 82,6 км з електроп ідстанцією потужністю 125 МВА в м. Хуст було призупинено через відсутність фінансування ще у 1994 р.). Весь енергокомплекс введено в експлуатацію у 2009 р.

Важливе місце займає в компанії підготовка кадрів. Нині 42 % персоналу – це працівники віком до 35 років. У складі Закарпаттяобленерго діє Учбово-курсовий комбінат, в якому за рік підвищують свою кваліфікацію до 400 працівників. Компан ія плідно співпрацює із Львівською політехнікою, Виноград івським та Свалявським технікумами.

Європейським центром досліджень ринку (EMRC) м. Брюсель (Бельгія), ВАТ ЕК “Закарпаттяобленерго” у 2002 р. визнана однією з кращих компаній України та удостоєна нагороди – премії “Euro Market Award – 2002” із занесенням у Європейський реєстр компаній, що динамічно розвиваються.

У 2008 р. ВАТ ЕК “Закарпаттяобленерго”, за вагомі досягнення у виробництві вітчизняної продукції та бездоганної якості, стало одним із переможців Гран-прі знака якості “Вища проба”.

Протягом 2002-2009 рр. компанія входить до рейтингу “ТОП-100. Кращі компанії України”.

В.І. Ковач завжди займав активну громадську позицію: як керівник профспілкового комітету підприємства (1989-1995), депутат Закарпатської обласної ради IV, V та VI скликань, керівник Закарпатського правління та член Центрального правління Науково-технічної спілки енергетиків та електротехн іків України.

Золотий фонд нації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *