Борису Патону – 95

Борис Євгенович ПАТОН

Сьогодні виповнюється 95 років від часу заснування Національної академії наук України і святкує свій день народження її президент академік Борис Євгенович ПАТОН.

27 листопада 1918 р. відбулися установчі Загальні збори Української академії наук, на яких першим її президентом було обрано видатного вченого В.І. Вернадського. Розроблена ним концепція дозволила сформувати в Україні унікальний за широтою діапазону дослідницький комплекс, що органічно поєднав ефективну розробку фундаментальних наукових проблем з розв’язанням актуальних завдань науково-технологічного, економічного, суспільно-політичного і духовно-культурного розвитку. Протягом багаторічної історії президентами Академії обиралися М.П. Василенко (1921-1922), О.І. Левицький (1922), В.І. Липський (1922-1928), Д.К. Заболотний (1928-1929), О.О. Богомолець (1930-1946), О.В. Палладін (1946-1962). З 1962 р. її очолює Борис Євгенович Патон.

Б.Є. Патон 60 років є директором Інституту електрозварювання НАН України, з 1962 р. – беззмінним президентом Академії наук УРСР, сьогодні Національної академії наук України.

Зійшовши 27 лютого 1962 року на високу посаду президента Академії, Борис Євгенович більше 50 років всі свої сили, глибокі знання і колосальний досвід віддавав і віддає зростанню науки України, підвищенню її національного і міжнародного авторитету. Найважливішим напрямом організаторської діяльності Б.Є. Патона на чолі НАН України став розвиток цілеспрямованих фундаментальних досліджень і створення на їх основі новітніх технологій для широкого промислового застосування. Під його керівництвом Національна академія наук України стала одним з найбільших наукових центрів у Східній Європі і широко відомою в усьому світі.

Портал НАН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *