ПСО зберігається ще на півроку

Кабінет міністрів України продовжив дію спецзобов’язань із забезпечення електроенергією населення до 31 жовтня 2022 року.

Відповідна постанова №453 від 16 квітня 2022 року про внесення змін до постанови від 5 червня 2019 року №483 опублікована на Урядовому порталі, передає Енергореформа.

Термін дії чинної моделі ПСО завершується 30 квітня цього року.

Згідно з цією моделлю, ціна електроенергії для побутових споживачів із обсягом споживання 250 кВт-год включно складає 1,44 грн/кВт-год, для споживачів з більшим обсягом – 1,68 грн/кВт-год (всюди з ПДВ).

Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що принаймні на півроку ціна електрики для обсягів, що не перевищують 250 кВт-год, змінюватися не буде.

В інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” глава НАЕК “Енергоатом” Петро Котін зазначив, що зараз готується проєкт постанови щодо продовження ПСО із деякими змінами. 
За його словами, чинна модель влаштовує компанію, але проблема в неплатежах і зростанні взаємної заборгованості між учасниками ринку, яку треба вирішити.

За чинної моделі ПСО “Енергоатом” та “Укгідроенерго” за рахунок своєї комерційної діяльності покривають різницю між ринковою ціною електроенергії та ціною її поставки населенню.

Ймовірно, до кінця квітня можуть бути ще зміни до положення про ПСО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *