«Укренерго» підписала угоду про умови приєднання до енергосистеми Європи

НЕК «Укренерго»

Представники національної енергетичної компанії «Укренерго» підписали угоду про умови приєднання України до енергетичної Європи.

«Ми підписали договір, який створює чіткі інституційні можливості для майбутньої синхронізації з ENTSO-E. Він містить зобов’язання, дедлайни та конкретні механізми моніторингу», – повідомив директор з комунікацій компанії Михайло Бно-Айріян. За його словами виконати все потрібно швидко: «За договором це п’ять років. Ще потрібен рік, аби довести, що ми спроможні працювати в ізольованому режимі».

Також М. Бно-Айріян наголосив, що синхронізація з ENTSO-E — це від’єднання від пострадянської енергетичної системи, зокрема від Росії: І причина не лише в політиці та стратегічних загрозах. Ключовий сенс — ми з’єднані з Росією дротами, але не ринками.

«Ми стаємо на шлях, з якого Україна не має схибити. Кілька років спільної роботи уряду, НКРЕКП, Міненерговугілля, «Укренерго» та енергогенеруючих компаній попереду. Проект дорожньої карти вже розроблено, всі вимоги до модернізації нашої енергосистеми містяться в угоді. Приєднання разом із впровадженням нового закону про ринок електроенергії дозволить об’єднати ринки з сусідніми країнами, дасть справжню конкуренцію, поборе монополії», — написав у Фейсбуку глава «Укренерго» Всеволод Ковальчук.

Зазначимо, що вперше Україна подала заявку на приєднання до енергетичної системи Європи ще 2006 року.

Голос України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *