Каховська ГЕС святкує 65 років

Каховська ГЕС

 

18 жовтня 1955 року на Каховській ГЕС було введено в експлуатацію перший гідроагрегат. Ця дата й послужила відправною точкою у славетній історії нижньої сходинки Дніпровського каскаду гідроелектростанцій.

Розташована на Дніпрі Каховська ГЕС започаткувала каскад Дніпровських ГЕС – вона будувалась другою після Дніпровської гідроелектростанції і є його останньою сходинкою.

Спорудження Каховського гідровузла дало поштовх виникненню міста Нова Каховка та будівництву  Південно-Українського й Північно-Кримського каналів. На основі створеної інфраструктури прискорився соціально-економічний розвиток віддалених регіонів Півдня України та були створені територіально-промислові комплекси. Через гідровузол проходять стратегічні автомобільний і залізничний мостові переходи.

Важливим результатом будівництва Каховського гідровузла стало забезпечення стійких врожаїв сільськогосподарських культур на Півдні України, розвиток тваринництва та покращення судноплавства на Дніпрі. Введення в експлуатацію Каховської ГЕС дозволило збільшити потужність та покращити надійність роботи української енергосистеми.

Історія будівництва та експлуатації

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *