ЛУШКІН Володимир Андрійович

В.А.Лушкін

Головний державний інспектор України з енергетичного нагляду
Доктор економічних наук
Професор кафедри економіки управління в будівництві і міському господарстві Харківської академії міського господарства
Академік Міжнародної інженерної академії, Інженерної академії України, Міжнародної академії наук екології та безпеки життєдіяльності
Заслужений енергетик України та заслужений енергетик країн СНД

Народився 10 листопада 1946 року в селі Поздняшівка Севського району Брянської області (Російська Федерація). Після навчання у Глухівському технікумі механізації та електрифікації опанував тонкощі фаху в Київському політехнічному інституті за спеціальністю “Електропостачання промислових підприємств, міст і сільського господарства”. В 1998 р. у Харківському державному університеті захистив дисертацію і здобув ступінь кандидата економічних наук, а вже в 2003 р. захистив докторську дисертацію на тему “Науково-методичні основи державного регулювання інвестиційними процесами розвитку економіки (регіональний і галузевий аспект)”.

Трудову діяльність розпочав інженером абонентського відділу Житомирського обласного підприємства сільських електромереж, згодом працював інженером-інспектором, майстром Черняхівської районної електромережі. З часом очолив Коростенську районну електромережу Житомирського обласного підприємства електричних мереж. У 1978 р. він – заступник директора Коростенського підприємства електромереж, у 1987 р. – директор Житомирського східного підприємства електромереж. З 1995 р. Володимир Андрійович – голова правління державної акціонерної енергетичної компанії “Житомиробленерго”.

У період з 1998 р. до 2001 р. Володимир Андрійович очолював Житомирську обласну державну адміністрацію. Тут він, продовжуючи займатися розбудовою вітчизняної енергосистеми, сприяв створенню на Житомирщині вільних економічних зон, ефективність яких була забезпечена низкою економічних програм, будівництвом нових підприємств, інфраструктури тощо. Завдяки його наполегливій і відповідальній роботі область отримала необхідні фінансові ресурси для розвитку. Після господарювання на Житомирщині працював державним секретарем, заступником міністра палива та енергетики України, обіймав керівні посади в НАК “Енергоатом” та НЕК “Укренерго”, а також у Національній комісії з питань регулювання електроенергетики України. З березня 2007 року В.А. Лушкін працює Головним державним інспектором України з енергетичного нагляду.

Де б не працював Володимир Андрійович, його природні здібності, фахові знання, практичний досвід та наукові інтереси завжди спрямовувалися на розвиток і зміцнення енергетично ї галузі регіону й усієї країни як однієї з найважливіших стратегічних галузей господарства. Він є автором та співавтором близько сорока наукових праць та навчальних посібників. Так, розроблені Володимиром Лушкіним методичні рекомендації знайшли реальне впровадження не лише в рідній енергокомпанії, а й деяких інших підприємствах галузі, дозволили суттєво зменшити обсяги неплатежів, першими в Україні автоматизувати систему розрахунків, підвищити фінансову ефективність.

Великий інтелектуальний та професійний потенціал, який ефективно використовується на практиці, гармонійно поєднується з природною мудрістю Володимира Андрійовича, його чуйністю та людяністю. Це яскраво свідчить про його невтомність та значною мірою сприяє зростанню його авторитету, визнанню заслуг керівника як у вітчизняних, так і у світових енергетичних колах.

Володимира Лушкіна відзначено багатьма орденами та медалями. Його нагороджено орденом “За заслуги” III ступеня, медаллю “За трудову доблесть”, орденом Дружби (Російська Федерація), а також відомчими заохочувальними відзнаками: “Почесний працівник Держенергонагляду”, “За розвиток міжнародних відносин”. Володимир Лушкін – кавалер вищої шахтарської нагороди – знака “Шахтарська слава” трьох ступенів.

Бездоганна багаторічна праця Володимира Андрійовича вшанована почесними званнями: академік Міжнародної інженерно ї академії і Міжнародної академії наук екології та безпеки життєдіяльності, генерал-отаман Українського козацтва. Він має найвищі відзнаки українських православних церков та козацькі нагороди. У Міжнародному Академічному Рейтингу популярності та якості “Золота Фортуна” був визнаний лідером економіки 2000 року. За результатами Всеукраїнського конкурсу “Лідер паливно-енергетичного комплексу-2002” став переможцем у номінації “Державний діяч”. За сприяння розвитку міста Славутича у 2003 році відзначений дипломом лауреата загальноміської програми “Славутичанин року”.

З нагоди 65-річчя від дня створення державних органів з енергетичного нагляду колектив, очолюваний Володимиром Андрійовичем Лушкіним, за вагомий внесок у розвиток вітчизняної енергетичної галузі, підвищення економічної могутності держави був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Разом із професійною та громадською діяльністю В.А. Лушкін займається меценатством і доброчинністю. За його сприяння споруджено та реставровано церкви, каплиці й пам’ятники, надано допомогу лікарням, школам і дитсадкам.

Одружений, має двох доньок та чотирьох онуків. Відпочинок від напружених трудових буднів Володимир Андрійович знаходить у садівництві та городництві. Він гарний рибалка та мисливець, веде активний спосіб життя.

Золотий фонд нації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *