ПАНАСОВСЬКИЙ Олег Григорович

О.Г.Панасовський

Народний депутат України I-V скликань
Директор Вуглегірської ТЕС (1982-2002 рр.)
Заслужений енергетик України
Нагороджений медаллю “Ветеран праці” (1986 р.), орденами Трудового Червоного прапора (1986 р.), “За заслуги” ІІІ ступеня (1986 р.),
Заслужений енергетик України РСР (1990 р.),
Почесною грамотою Верховної Ради України (2002 р.), ювілейною відзнакою Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України “За вагомий внесок у розвиток енергетики України”

Панасовський Олег Григорович – професіональний енергетик, працював на керівних посадах на Слов’янській і Вуглегірській ТЕС. Протягом тривалого часу був головним інженером, а згодом директором Вуглегірської ТЕС.

Довгий час праця О.Г. Панасовського в статусі народного депутата України тісно пов’язана з вирішенням проблем організаційно-фінансового та нормативно-правового забезпечення роботи паливно-енергетичного комплексу України, формування енергетичної політики і стратегії розвитку базових галузей народного господарства.

Народився Олег Григорович 8 травня 1940 р. у м. Єнакієве Донецької області.

Після закінчення у 1969 р. Львівського політехнічного інституту (нині – Львівська політехніка) здобув фах інженера-енергетика.

З 1969 р. до 1978 р. обіймав керівні посади на Слов’янській ТЕС ВЕО “Донбасенерго”. З 1978 р. до 1982 р. – головний інженер, а з 1982 р. до 2002 р. – директор Вуглегірської ТЕС ВЕО “Донбасенерго” (з 1995 р. ВАТ “Центренерго”).

За його участі та під його безпосереднім керівництвом здійснювалися монтаж, експлуатація, реконструкція і модернізація найпотужніших в Україні енергоблоків 800 МВт.

Упродовж роботи Олега Григоровича Панасовського на Вуглегірській ТЕС електростанція вийшла в лідери серед підприємств СРСР за надійністю, економічністю, а також за рівнем соціального забезпечення працівників. Більшість розробок і технічних рішень Олега Григоровича, що охопили великий спектр енергетичних, екологічних, ресурсозберігаючих проблем, знайшли широке впровадження на підприємствах ПЕК України.

З 1991 р. до 1994 р. О.Г. Панасовський – позаштатний радник Президента України, член Колегії паливно-енергетичного комплексу Кабінету Міністрів України.

Протягом 2003-2005 рр. він очолював Наглядову раду ВАТ “Центренерго”.

З 2002 р. до 2007 р. очолював підкомітет з питань електроенергетики Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Проводячи активну багатогранну громадсько-політичну діяльність, депутат Панасовський постійно виступав з трибуни Верховної Ради України, порушуючи найзлободенніші питання, давав актуальні інтерв’ю, виступав з доповідями на національних і міжнародних конференціях, семінарах та інших форумах, відстоюючи пріоритети паливно-енергетичного комплексу і державні інтереси при формуванні та реалізації курсу держави на створення передумов реальної енергетичної незалежності України. Олег Григорович був членом аналітично-консультативної групи з питань енергетичної безпеки при РНБОУ, членом колегії Міненерго України.

О.Г. Панасовський є автором законів України: “Про електроенергетику”, “Підвищення ефективності використання енергогенеруючих потужностей”, “Про розвиток малої гідроенергетики в Україні”, “Про основи функціонування оптового ринку електроенергії в Україні”. Також депутат є автором законодавчих ініціатив та пропозицій до законів України: “Про внесення змін до Закону України “Про стабілізаційний фонд ресурсів природного газу”, “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу”, “Про функціонування паливно-енергетичного комплексу в особливий період”, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання заходів з енергозбереження”, “Про Державний бюджет України на 2007 рік” та деяких інших законодавчих актів.

Висококваліфікований фахівець у галузі енергетики, авторитетний громадсько-політичний діяч добре відомий в Україні та за її межами. Всією своєю активною діяльністю він сприяв становленню і розвитку енергетичної незалежності, підвищенню авторитету України на міжнародній арені як великої європейської держави з розвинутим енергетичним комплексом.

Золотий фонд нації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *