САКВА Юрій Вікторович

Ю.В.Саква

Віце-президент ТОВ “КОНТУРГЛОБАЛ УКРАЇНА”
Заслужений енергетик України, почесний енергетик України
Заслужений енергетик Співдружності Незалежних Держав

Юрій Вікторович Саква – це енергетик і людина найвищої проби, якого знають, шанують і поважають не тільки в Україні, а й у країнах СНД та далекого зарубіжжя.

Про це свідчать не тільки його шлях в енергетиці, найвищі нагороди в галузі енергетики України та СНД, а й визнання високого професіоналізму Юрія Вікторовича за кордоном, зокрема американською компанією “КонтурГлобал Україна”, де він працює віце-президентом і яка стала одним з перших реальних закордонних інвесторів у теплоенергетичний сектор енергетики України.

Юрій Вікторович Саква народився 30 березня 1951 року в смт Білозірка на Херсонщині, де біля широкого Дніпра пройшли його дитинство, шкільні роки.

У період 1968-1993 рр. навчався та закінчив Одеський політехнічний інститут за спеціальністю “Теплові електричні станції”. З 1973 р. до 1998 р. працював у компанії ВЕО (ВАТ) “Дніпроенерго”, де пройшов шлях від інженера до директора з економіки – заступника голови правління. Вдумливий, аналітичний підхід до роботи енергетичного обладнання широкого діапазону потужностей заклали міцний фундамент системного, обґрунтованого підходу до вирішення складних техніко-економічних питань роботи котлів, турбін, енергоблоків різних електростанцій, а пізніше – найскладніших питань економіки та управління енергосистеми і всієї енергетичної галузі України.

У 1997-1998 рр. – навчання в Міжнародному інституті менеджменту (International Management Institute), по закінченні якого здобув кваліфікацію “Master of Business Administration”.

З травня 1998 р. до грудня 2003 р. Юрій Вікторович Саква працює на посаді заступника Міністра енергетики України, де вирішує питання економіки та фінансів галузі, бере безпосередню участь у реформуванні енергетичного сектору країни відповідно до вимог нових ринкових відносин. Саме тут найбільше розкрився талант Юрія Вікторовича як топ-менеджера нової формації, професіонала і людини найвищого ґатунку. Кажуть, що людина перевіряється, насамперед, доступом до влади і до фінансів. Таку перевірку Юрій Вікторович витримав з честю.

Обіймаючи посади заступника голови правління Крименерго та заступника генерального директора Укренерговугілля, Ю.В. Саква займається питаннями тарифної, регуляторної політики, управлінським аналізом, інвестиційними планами компаній. І на сьогодні керівники і колективи цих компаній вважають його своїм та завжди раді зустрічі з ним.

З березня 2005 р. по серпень 2006 р. працював директором державного підприємства “Енергоринок”, де безпосередньо реалізує програмні та господарські рішення реформування енергетичного ринку.

Починаючи з грудня 2006 р. і понині Ю.В. Саква працює в українському дивізіоні американської компанії ТОВ “КонтурГлобал Україна”, яка є відомим реальним інвестором в енергетику та має свої підрозділи і проекти в різних країнах світу. Ця компанія вже вклала значні інвестиційні кошти в модернізацію Краматорської ТЕЦ, розпочала чергові цікаві проекти в Україні за безпосередньої участі Ю.В. Сакви.

Де б не працював Юрій Вікторович Саква, він завжди є для всіх енергетиків найвищим професіоналом своєї справи. А для своєї сім’ї, своїх рідних і близьких – найдорожчим і найкращим у світі сином, чоловіком, батьком, дідусем, добрим, мудрим наставником і другом – Людиною з великої літери”.

Золотий фонд нації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *