СВЕТЕЛІК Олександр Дмитрович

О.Д.Светелік

Голова Національної комісії регулювання електроенергетики України (1999 р.)
Заступник міністра палива та енергетики (2000 р., 2004 р.)
Керівник управління енергетичної безпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України
Член Центрального правління НТСЕУ
Заслужений енергетик України,
державний службовець І рангу

Народився 29 жовтня 1951 року в м. Іваново Російської Федерації.

У 1974 р. закінчив Іванівський енергетичний інститут, електроенергетичний факультет, спеціальність “Автоматизація виробництва і розподілу електроенергії”, здобувши фах інженера-електрика. У 1996 р. отримав диплом інженера-економіста за спеціальністю “Економіка підприємств” Харківської державної академії міського господарства.

Трудову діяльність розпочав інженером у виробничому енергетичному об’єднанні “Київенерго”.

У 1974-1977 рр. О.Д. Светелік узяв безпосередню участь у перспективних напрямах розвитку технологій експлуатації електричних мереж, зокрема у Києві було побудовано першу в Україні маслонаповнену під великим тиском кабельну лінію 110 кВ, за його безпосередньої участі розпочаті роботи з освоєння технології проведення на повітряних лініях електропередачі ремонтних робіт під напругою і спільно з Академією наук експериментальні роботи зі зварювань кабельних ліній вибухом.

Наприкінці 1977 року був переведений у систему державних органів енергетичного нагляду, де пройшов шлях від головного спеціаліста відділу до головного державного інспектора України.

З початком підготовки до реорганізації електроенергетичної галузі призначається на посаду першого заступника директора Національного диспетчерського центру електроенергетики України, де в 1996 р. після створення ринкових умов роботи галузі стає виконавчим директором енергетичного ринку України.

Указом Президента країни у 1999 р. призначається головою Національної комісії регулювання електроенергетики України, а у 2000 р. переводиться на посаду заступника міністра палива та енергетики України.

З проведенням реформ у галузі та кадрових перестановок у період 2001-2005 рр. працює радником Прем’єр-міністра України, радником Віце-прем’єр-міністра України; вдруге заступником міністра палива та енергетики України, радником першого Віце-прем’єр-міністра України.

Наприкінці 2005 року після чергових кадрових ротацій у керівництві Уряду України перейшов до Апарату Ради національно ї безпеки і оборони України, де працює дотепер.

Постійне вивчення та використання вітчизняного і міжнародного досвіду дозволяло Олександру Дмитровичу активно впроваджувати науково-технічні, економічні та законодавчо-нормативні напрацювання для вдосконалення енергетичної галузі України.

Протягом багаторічної діяльності на відповідальних державних посадах О.Д. Светелік завжди плідно співпрацює з громадськими організаціями енергетиків України: профспілковими об’єднаннями енергетиків, Науково-технічною спілкою енергетиків та електротехніків України, входить до складу їх керівних органів.

О.Д. Светелік нагороджений грамотами Кабінету Міністрів України, Мінпаливенерго, Апарату РНБО України, орденом Дружби.

Золотий фонд нації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *