Пішов з життя академік Національної академії наук України, професор, заслужений діяч науки і техніки, керманич протягом багатьох років Київського регіонального відділення НТСЕУ Геннадій Григорович Счастлівий.
Науково-технічна спілка енергетиків та електротехніків України висловлює щирі співчуття рідним, близьким, колегам і всім, хто завжди буде пам’ятати відомого фахівця, видатну особистість і славну людину
ГЕННАДІЯ ГРИГОРОВИЧА!
СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ!
Геннадій Григорович Счастлівий народився 5 січня 1930 року в с. Михайлівка Вороновицького району Вінницької області. Після закінчення у 1952 р. електротехнічного факультету Київського політехнічного інституту Геннадій Григорович працював інженером, старшим інженером на турбогенераторному заводі (м. Новосибірськ).
З 1957 року його наукова та громадська діяльність пов’язана з Інститутом електродинаміки НАН України, де він пройшов шлях від аспіранта до видатного вченого в галузі енергетичного електромашинобудування, завідувача відділу, заступника директора з наукової роботи.
У 1963 році він успішно захистив кандидатську, а в 1974 році – докторську дисертації. 1985 року Счастлівий Г.Г. обраний членом-кореспондентом АН УРСР, а в 1988 році – академіком АН УРСР.
Г.Г. Счастлівий – видатний та відомий український вчений у галузі енергетики, електротехніки та важкого енергомашинобудування.
Основним напрямком його наукової діяльності є комплексне моделювання електромагнітних, теплофізичних і теплодинамічних процесів у потужних турбогенераторах та інших великих енергетичних електромашинах, орієнтоване на розробку нових конструкцій та вузлів машин, що відрізняються високою навантажувальною здатністю і надійністю.
Наукові праці Геннадія Григоровича Счастлівого присвячені обґрунтуванню і розробці концепції забезпечення надійності енергетичних електромашин атомних, теплових і гідроелектростанцій, яка базується на принципах мінімізації локальних нерівномірностей електромагнітних і теплових навантажень у вузлах конструкції, стабілізації тепломеханічного стану
поєднаних деталей при змінних режимах експлуатації, а також при створенні ефективних систем контролю навантажувального стану та діагностики.
З 1974 року, працюючи заступником директора з наукової роботи, Геннадій Григорович активно спрямовував дії науковців на розвиток і укріплення пріоритетних наукових напрямків у галузі електроенергетики та електрифікації народного господарства, доклав багато зусиль для підготовки наукових кадрів, розвитку лабораторно-експериментальної бази, а також укріплення міжнародного наукового співробітництва.
Діяльність Г.Г. Счастлівого завжди була спрямована на поєднання науки з виробництвом – підприємствами і організаціями електротехнічної промисловості і енергетики – ДП завод «Електроважмаш», Міненерго (Бурштинська, Трипільська, Зміївська електростанції), НЕК «Укренерго», ПАТ «Укргідроенерго», НАЕК «Енергоатом».
Науковий доробок Геннадія Григоровича складає близько 350 публікацій, серед яких 8 монографій, понад 120 авторських свідоцтв на патенти і винаходи. Під його керівництвом підготовлено та захищено 5 докторських та 24 кандидатських дисе ртацій.
Тривалий час Г.Г. Счастлівий був членом спеціалізованих рад в інститутах НАН України, Головою київського правління НТСЕУ, членом Наукової ради Інституту електродинаміки НАН України, Центрального правління Спілки енергетиків і електротехніків України, заступником Голови Наукової ради НАН України з комплексної проблеми «Наукові основи електроенергетики», членом редколегій журналів «Технічна електродинаміка» та «Гідроенергетика України».
Інтелігентність Геннадія Григоровича, доброзичливе ставлення до людей здобули прихильність, повагу та любов усіх, хто протягом багатьох років працював разом з ним.
Центральне правління НТСЕУ висловлює щирі співчуття рідним, близьким та колегам покійного.