ТІМЧЕНКО Віталій Григорович

В.Г.Тімченко

Перший заступник директора ДП “НЕК “Укренерго”
Член Центрального правління Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України
Нагороджений орденом “Знак пошани”,
галузевою відзнакою “Шахтарська слава” ІІІ ступеня

Народився 6 грудня 1946 року в м. Зеньків Полтавської області.

У 1964 р. вступив до Харківського політехнічного інституту. У 1970 р. закінчив повний курс інституту за спеціальністю “Електричні системи і мережі” та здобув кваліфікацію інженера-електрика.

З квітня 1967 р. по червень 1971 р. працював інженером Українського відділення інституту “Енергомережпроект” у м. Харкові. Із серпня 1970 р. по червень 1971 р. – інженер підприємства Харківських електричних мереж “Харківенерго” в м. Харкові. З жовтня 1971 р. по вересень 1972 р. обіймав різні посади на Ворошиловградському підприємстві електричних мереж “Донбасенерго”.

З 1972 р. по 1974 р. проходив військову службу в лавах Радянської армії.

У 1974-1979 рр. працював на різних посадах на Ворошиловградському підприємстві електричних мереж “Донбасенерго”. З 1979 р. – робота головним інженером Краснодонського ПЕМ, директором Краснолуцького підприємства, заступником генерального директора “Донбасенерго”. У 1995 р. став директором ДП “Луганськобленерго”.

У 1996-1997 рр. – директор Департаменту енергетики українсько-польського СП “РАФАКО-Україна” у м. Луганську.

У 1997-1998 рр. – голова правління – директор ДАЕП “Луганськобленерго”.

Травень-червень 1998 р. – директор ДЕК “Укрелектропередача”. Потім був першим заступником міністра енергетики України, директором українсько-польського СП “РАФАКО Україна” в м. Луганську.

У 2000 р., переїхавши до Києва, працював генеральним директором ТОВ “Компанія Енергоекспорт”, з лютого 2001 р. по липень 2001 р. – головою правління ТОВ “Батіком”, а після – генеральним директором ТОВ “Енерготяжмаш”.

З травня 2003 р. по лютий 2007 р. – перший заступник генерального директора – технічний директор ДП “Укренерговугілля” в м. Київ, у 2007-2008 рр. – директор державного підприємства “НЕК “Укренерго”.

Нині є першим заступником директора ДП “НЕК “Укренерго”.

Національна енергетична компанія “Укренерго” – одне з найбільших державних підприємств електроенергетичної галузі, підпорядковане Міністерству палива та енергетики України, створене у 1998 р. на базі Національного диспетчерського центру електроенергетики України та ДЕК “Укрелектропередача”. На НЕК “Укренерго” покладено дві основні функції: диспетчерське (оперативно-технологічне) управління Об’єднаною енергетичною системою (ОЕС) України та експлуатація і розвиток магістральних та міждержавних електромереж. Компанія виступає гарантом збереження цілісності та надійного функціонування ОЕС України.

До складу НЕК “Укренерго” входять 8 регіональних електроенергетичних систем з експлуатації магістральних електричних мереж та диспетчерського управління (Дніпровська, Донбаська, Західна, Кримська, Південна, Південно-Західна, Північна, Центральна енергосистеми), відособлені структурні одиниці Головний інформаційно-обчислювальний центр, “Вінницяелектротехнологія”, “Південьенергопром” та пансіонат “Енергетик”. У складі компанії функціонують Державна інспекція з експлуатації електростанцій та мереж і “Головдерженергонагляд”.

Спеціалістами НЕК “Укренерго” здійснюється експлуатація магістральних електромереж, ведення електричних та енергетичних режимів, аналіз роботи релейного захисту і протиаварійної автоматики, складання перспективних планів розвитку ОЕС України та їх реалізація. Також компанія здійснює технічне забезпечення роботи оптового ринку електроенергії (ОРЕ).

Складовою частиною “Енергетичної стратегії України на період до 2030 року” стала розроблена НЕК “Укренерго” програма розвитку магістральних електричних мереж до 2030 року, в якій враховані наявні в ОЕС України проблеми та визначені заходи для їх вирішення. Значні труднощі виникають у зв’язку з недостатньою пропускною спроможністю ліній електропередачі для видачі потужностей АЕС (Рівненська, Хмельницька, Запорізька). Недостатнім є рівень надійності енергопостачання Криму, півдня Одеської області, Східного Донбасу; унеможливлена передача надлишкової енергії Західного регіону до центру і на схід країни.

НЕК “Укренерго” бере участь у міжнародних та регіональних виставкових заходах (щорічний Міжнародний форум “ПЕК України: сьогодення та майбутнє”, Міжнародний промисловий форум, Міжнародний інвестиційний форум, виставкова акція “Барвиста Україна” та ін.).

Активна участь НЕК “Укренерго” у численних престижних виставках демонструє інвестиційну привабливість і перспективність української енергетики, реальні можливості співпраці компанії із зарубіжними партнерами.

Золотий фонд нації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *