ТОР–5 ПУБЛІКАЦІЙ ВИДАННЯ НТСЕУ «ЕНЕРГОІНФОРМ-ИНФОРМЭНЕРГО» № 554

ЄВРОПА І СВІТ. «ТРОЯНСЬКИЙ КІНЬ». ІНТЕРЕСИ УКРАЇНИ

Порошенко: «Північний потік-2» – «троянський кінь» Кремля

Крим.Реалії, 10.08.2018

Президент України Петро Порошенко вкотре наголосив на небезпеці, що становить російський проект «Північний потік-2», назвавши його «троянським конем» проти європейської та геополітичної безпеки.

«Відмова від реалізації проекту в рамках Третього енергетичного пакету ЄС та свідоме невиконання «Газпромом» рішень Стокгольмського арбітражу по справах з Україною – це чіткі і недвозначні сигнали щодо справжніх мотивів газопроводу і його потенційних катастрофічних наслідків для Європейського Союзу», – заявив Порошенко.

Голова держави закликав європейських партнерів відстоювати власну енергетичну безпеку.

Раніше проти будівництва «Північного потоку-2» висловлювався Держдепартамент США.

«Північний потік-2» – газопровід, що має пройти з Росії до Німеччини дном Балтійського моря в обхід України та Польщі. У його будівництві беруть участь зокрема компанії з Німеччини і Австрії. Влада в цих країнах стверджує, що йдеться про суто економічний проект. Канцлер Німеччини Анґела Меркель, однак, заявила, що робота газопроводу можлива лише в разі, якщо Росія не припинить транзит газу через Україну.

Додаткова інформація на цю тему – «Главред», 13.08.2018, «Экономист оценил потери Украины после запуска «Северного потока-2». По мнению Виктора Скаршевского, Украине пора приступить к выработке стратегии по использованию собственных транзитных мощностей.

«КП в Украине», 26.07.2018, Андрей Гаценко, «В обход Украины: строительство сразу двух газопроводов вышло на финишную прямую». В Германии уже укладывают трубы «Северного потока-2», а в Турции – «Турецкого потока».

НКРЭКУ утвердила десятилетний план развития Укртрансгаза

ЛІГАБізнесІнформ, 03.08.2018

Национальная комиссия, осуществляющая регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ), утвердила план развития газохранилищ оператора газотранспортной системы – госкомпании Укртрансгаз на 2018-2027 годы, который предусматривает объем финансирования на общую сумму 13,06 млрд грн, сообщает пресс-служба регулятора.

Соответствующее решение было принято на заседании НКРЭКУ 2 августа.

Плановое финансирование на 2018 год составляет 1,045 миллиарда гривень, 2019-2020 годы – 4,15 млрд и 2021-2027 годы – 7,87 млрд грн. В частности, на 2018 год план предусматривает: 64,2 млн грн на строительство и 287,1 млн грн на реконструкцию подземных хранилищ газа; 512,3 млн грн на реконструкцию и 77,1 млн грн на техническое переоснащение дожимных компрессорных станций.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *