ШИДЛОВСЬКИЙ Анатолій Корнійович

А.К.Шидловський

Почесний директор Інституту електродинаміки НАН України

Віце-президент Національної академії наук України (1998-2004)

Академік-секретар відділення фізико-технічних проблем енергетики

НАН України (1988-1998)

Директор Інституту електродинаміки НАН України (1973-2007)

Член Центрального правління НТСЕУ

Опублікував понад 500 наукових праць

Шидловський Анатолій Корнійович – академік Національної академії наук України, доктор технічних наук, професор – відомий учений у галузі електроенергетики та електротехніки народився 10 жовтня 1933 р. на Чернігівщині. У 1957 р. закінчив Національний технічний університет “КПІ”. Від 1959 р. і до цього часу діяльність А.К. Шидловського пов’язана з Інститутом електродинаміки НАН України, в якому він пройшов шлях від інженера до директора Інституту (1973-2007 рр.). З 2007 р. він є почесним директором Інституту.

А.К. Шидловський у 1963 р. захистив кандидатську, а в 1971 р. – докторську дисертації. Членом-кореспондентом НАН України А.К. Шидловського обрано у 1978 р., а академіком НАН України – у 1985 р.

З 1988 р. до 1998 р. А.К. Шидловський був академіком-секретарем відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України, а з грудня 1998 р. до квітня 2004 р. був віце-президентом НАН України. З квітня 2004 р. він – радник Президії НАН України.

Анатолій Корнійович Шидловський збагатив науку дослідженнями, що мають першорядне значення для розвитку сучасно ї енергетики, створення ефективного електроенергетичного устаткування і забезпечення його надійного функціонування.

Основні наукові праці Анатолія Корнійовича присвячені розвитку теорії багатофазних електричних кіл, компенсації фазових послідовностей напруг та струмів, побудові багатофункціональних пристроїв для оптимізації режимів систем електропостачання. Він створив загальну теорію пристроїв для стабілізації параметрів електроенергії і забезпечення електромагнітної сумісності в електричних мережах та системах стосовно до вирішення проблеми підвищення якості енергії, ефективного її перетворення і використання.

А.К. Шидловський велику увагу приділяє питанням стратегічного розвитку паливно-енергетичного комплексу України. За його ініціативи та під його керівництвом розроблялась “Енергетична стратегія України на період до 2030 р. та подальшу перспективу” (Розпорядження Президента України від 27.02.2003 р. № 42/2001-РП).

А.К. Шидловський створив наукову школу. Серед його учнів понад 45 кандидатів та 20 докторів наук. Академік А.К. Шидловський опублікував понад 500 наукових праць, у тому числі 25 монографій, має понад 100 винаходів і патентів.

Науковий доробок А.К. Шидловського відзначено Державною премією України в галузі науки і техніки, премією НАН України ім. С.О. Лебедєва, премією НАН України ім. В.М. Хрущова. Йому присвоєно звання “Заслужений діяч науки і техніки України” та “Почесний енергетик України”, нагороджено орденом “Знак пошани”, відзнакою Президента України – орденом “За заслуги ” ІІІ ступеня та орденом Ярослава Мудрого V ступеня, орденами Дружби (Росія) та “Kzzyzem Komandorskim orderu zaslugi Rzeczypospolitej Polskej” (Польща), а також медалями та почесними знаками.

А.К. Шидловський – почесний професор ряду вітчизняних та зарубіжних університетів.

Золотий фонд нації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *