TOP-12 публікацій «ЕНЕРГОІНФОРМ-ИНФОРМЭНЕРГО» №548

Остап Семерак: Наша відмова від вивезення ядерних відходів АЕС до Росії означатиме для неї колосальні фінансові втрати

Сайт Кабинета Министров Украины, 26.04.2018

Щороку Україна витрачає приблизно 200 мільйонів доларів на оплату послуг з вивезення ядерних відходів із працюючих українських АЕС на територію РФ. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«Сьогодні Україна відвозить до Росії відпрацьоване ядерне паливо із робочих АЕС. За таку послугу ми в залежності від року платимо близько 200 млн дол.», – сказав Остап Семерак.

«Як тільки Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦВЯП) буде введене в експлуатацію, ми перестанемо відчувати необхідність відвозити відпрацьоване ядерне паливо на збереження до Росії. Відмова України від таких послуг для Росії означатиме втрату колосального доходу та технологічного гачка, на який підсадила Україну», – пояснив Міністр. Він також зауважив, що кожного разу після заяв України про успішні кроки в реалізації проекту ЦСВЯП у Росії здіймається інформаційна хвиля націлена на дискредитацію цього процесу.

«Щоразу пропагандистські медіа в Росії масово починають спекулювати на цій темі, поширюючи різні фейки. Хочу запевнити, що всі роботи на нашому об’єкті відбуваються відповідно до міжнародних норм та стандартів і контролюються українським регулятором та МАГАТЕ», – пояснив Остап Семерак.

Довідково. Українські АЕС з реакторами типу ВВЕР, як і інші АЕС у колишньому СРСР, створювалися виходячи з концепції тимчасового зберігання й подальшої переробки ВЯП у м. Желєзногорську Красноярського краю РФ (для реак-торів ВВЕР-1000) й переробки в м. Озерську Челябінської області (для реакторів ВВЕР-440). До сьогодні Україна продовжує вивозити ВЯП до Росії. З 2001 року Україна вела перемовини з іноземними компаніями щодо будівництва Централізова-ного сховища відпрацьованого ядерного палива у чорнобильській зоні відчуження.

Корпорація запропонувала впровадити в Україні власну технологію “сухого” зберігання ядерних відходів, апробовану в США, Швейцарії й Іспанії.

У 2016 році Кабінет Міністрів України прийняв рішення про надання земельних ділянок для спорудження ЦСВЯП та під’їзної залізничної колії у постійне користування ДП “НАЕК “Енергоатом”, а на початку 2017 року затвердив проект будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *