ТОР–7 ПУБЛІКАЦІЙ ВИДАННЯ НТСЕУ «ЕНЕРГОІНФОРМ-ИНФОРМЭНЕРГО» № 562

 

СВІТОВІ ТА РЕГІОНАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ЕНЕРГЕТИКИ. СПІВПРАЦЯ, ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОГРАМИ, НАУКОВІ ПРОЕКТИ

Донбасенерго і Dongfang Electric International Corporation підписали контракт на будівництво нових енергоблоків на Слов’янській ТЕС

Донбасенерго, 21.12.2018

20 грудня 2018 року відбулось урочисте підписання інвестиційного договору між ПАТ «Донбасенерго» та китайською компанією Dongfang Electric International Corporation (м. Ченду, провінція Сичуань). Угода передбачає спільну реалізацію проекту з реконструкції енергоблока №6 Слов’янської ТЕС. Проект увійшов до переліку перспективних для спільної реалізації урядів України та Китайської Народної Республіки.

Участь у церемонії підписання взяли Перший Віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Наталія Бойко та Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Ду Вей. Підписували договір Генеральний директор ПАТ «Донбасенерго» Едуард Бондаренко та Президент китайської компанії-партнера Луо Чжиган.

Контрактом передбачено розділення енергоблока №6 на два нові сучасні енергоблоки №6б та №6а потужністю 330 МВт кожний за технологією циркулюючого киплячого шару. Ціна контракту складає 684 295 700 USD.

Згідно з планом блок №6б буде введений в експлуатацію в липні 2022 року, блок №6а – у липні 2023 року. На нових промислових потужностях буде використовуватись вугілля газової марки.

Мета проекту – підвищити ефективність роботи ТЕС, продовжити ресурс її використання на 40 років, скоротити питомі витрати палива та витрати на технічне обслуговування. Крім того, будуть створені нові потужності в енергодефіцитному регіоні з розвиненою інфраструктурою, а енергетична система України отримає додаткові маневрові потужності.

Реалізація проекту сприятиме підвищенню надходжень до державного та місцевого бюджетів і державних цільових фондів, розвитку суміжних галузей України та матиме позитивний соціальний ефект. На період реконструкції енергоблоку №6 буде створено 1500 робочих місць, від початку експлуатації нових потужностей роботою будуть забезпечені 340 осіб. Активізація будівельних робіт забезпечить розвиток інфраструктури м. Миколаївка Донецької області.

Нові енергоблоки відповідатимуть усім технічним вимогам ENTSO-E, екологічним вимогам законодавства України та вимогам Європейських директив з охорони навколишнього природного середовища.

Реконструкція енергоблока №6 Слов’янської ТЕС дозволить значно знизити собівартість виробленої електроенергії, спалювати низькосортне вугілля без додавання природного газу в діапазоні навантажень 40-100%.

Додаткова інформація на цю тему – Бизнес.Цензор.Нет, 21.12.2018 “Донбассэнерго” подписало контракт на реконструкцию блока ТЭС за 19 миллиардов. Терминал, 21.12.2018 «Донбассэнерго» и Dongfang Electric International Corporation подписали контракт на строительство новых энергоблоков на Славянской ТЭС».

Що насправді отримала Україна з траншем МВФ

Новости Украины – From-UA, 26.12.2018

В Україні суттєво знижуються ризики дефолту. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів директор економічних програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова Василь Юрчишин.

Коментуючи інформацію про те, що Україна отримала перший транш у сумі $ 1,4 млрд в рамках нової програми stand-by зі співробітництва з Міжнародним валютним фондом, наш співрозмовник зазначає наступне: «Те, що над Україною не будуть висіти ризики боргових зобов’язань, то ці кошти можна буде використати більш активно для інтервенції на підтримку національної валюти, тобто ризики девальвації суттєво зменшуються. А якщо зменшуються ризики девальвації, то можна сподіватися, що і ціни будуть більш стриманими», – додає економіст.

За словами експерта, зараз для стрибка цін є два основних джерела: це зовнішні валютні шоки і адміністрування в системі житлово-комунальних послуг.

«Якщо ми валютний ризик зменшуємо, то є сподівання, що спокійніше буде і на послугах. Вартість того ж самого газу значною мірою залежить від того, скільки і в якій валюті ми за нього платимо. Стабільність гривні означає, що принаймні, курсовий вплив на вартість газу і інших енергоресурсів буде зменшений. Тобто те, що ми теоретично зможемо побачити і відчути, це стабільність національної грошової одиниці і відтак менше інфляційні ризики», – додає Юрчишин.

Світ у 2019: що чекає Україну?

Української асоціації Римського клубу, 14.12.2018

Ці теми обговорювали під час круглого столу «Світ та Україна у 2019-му році», проведеному у парламенті під егідою Української асоціації Римського клубу та журналу «Український Тиждень».

Ключовий з глобальних трендів – ідеологічне протистояння глобалізму та націоналізму, де останній слід інтерпретувати як протекціонізм окремих країн «Великої двадцятки» та «Великої сімки», які жорстко захищають свої ринки.

Якщо Україна не перейде на політику економічної модернізації та нової індустріалізації, сприяючи створенню робочих місць, які були б конкурентні порівняно із закордонними, то ризикує перетворитися на «спальний район» Європи. Це призведе до низки проблем, як у соціальній, так і у фінансовій сферах.

Детальніше про проект «Світ у 2019» журналістів «Українського тижня» та британського «The Economist».

Зеленая энергетика 2019. Почему в Украине начнется ажиотаж

ЛІГАБізнесІнформ, 26.12.2018

Как будет развиваться альтернативная энергетика в следующем году, пока Украина не перешла на систему аукционов

2018 год заканчивается для зеленой энергетики знаковым событием. В конце прошлой недели парламент одобрил в первом чтении законопроект, который позволит Украине уже через год перейти от зеленых тарифов к зеленым аукционам. Правда, планировалось сделать это на полгода раньше – с 1 июля 2019-ого.  

Как пояснил председатель Госэнергоэффективности Сергей Савчук, победители аукционов будут заключать договоры на продажу чистой электроэнергии по аукционной цене на 20 лет.

Все проекты любой мощности смогут принять участие в аукционах, которые планируется проводить дважды в год.

Участие будет обязательным для проектов:

  • с 2020 – солнечные электростанции более 10 МВт и ветровые электростанции более 20 МВт;
  • с 2021-2022 гг. – СЭС более 5 МВт и ВЭС более 20 МВт;
  • с 2023 – СЭС более 1 МВт и ВЭС более 3 МВт.

Дополнительно предполагается надбавка до 10% к аукционной цене за использование оборудования украинского производства.

Как считают эксперты, если с 2020-го Украина не перейдет от практики самых высоких в Европе зеленых тарифов к зеленым аукционам, то ничего хорошего стране ждать не придется. Чистая энергия будет обходиться государству слишком уж дорого.

“Возобновляемая энергетика составляет около 1,9% от общего производства, однако платим за нее примерно 9% от общих расходов”, – подчеркнул в своей колонке проектный менеджер Офиса Национального инвестиционного совета Константин Чижик.

По его словам, если не изменить ситуацию в ближайшее время, могут пострадать все: государство не сможет обеспечивать полный выкуп электроэнергии и объявит дефолт по своим обязательствам, инвесторы потеряют деньги, которые они вложили в строительство станций, банки потеряют средства, которые они предоставляли в кредит инвесторам.

Как введение аукционов может повлиять на бизнес, с каким итогом отрасль завершает 2018 год и чего ждать в следующем году в интервью Петра Багрия и Андрея Гриненко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *