ЗАДОРОЖНИЙ Анатолій Якимович

А.Я.Задорожний

Керівник представництва інвестиційної групи в галузі енергетики в Україні

Лауреат Премії Ради Міністрів СРСР

Нагороджений Почесним знаком НТСЕУ “За вагомий внесок у розвиток енергетики України”,

Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого III-го ступеня Української Православної Церкви Київського Патріархату

Анатолій Якимович Задорожний – неординарна особа, яка зробила та продовжує робити вагомий внесок у розвиток енергетики України.

Народився 12 листопада 1950 р. в м. Іллінці Вінницької області.

У 1974 р. закінчив Одеський політехнічний інститут за спеціальністю “Теплові електричні станції”; у 1980 р. – Всесоюзний інститут підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів Міністерства енергетики і електрифікації СРСР; у 1990 р. – Республіканський міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації керівних працівників при Раді Міністрів Української РСР. У 1992-1994 рр. навчався в Національній академії управління за спеціальністю “Фінансовий менеджмент”.

З 1974 р. по 1993 р. А.Я. Задорожний працював на Запорізькій ТЕС ВЕО “Дніпроенерго”. Там він пройшов шлях від машиніста енергоблоку до заступника директора з економічних питань, виконував обов’язки директора електростанції, був зарахований в резерв на посади Генерального директора ВЕО “Дніпроенерго” та заступника Міністра енергетики України. Це була справжня школа високого професіоналізму, школа колективізму, поваги до людини праці. Саме там вперше в СРСР за його безпосередньою участю були введені в експлуатацію енергоблоки 800 МВт з найкращими показниками надійності та економічності.

З великою теплотою і вдячністю за спільну працю на Запорізькій ТЕС Анатолій Якимович згадує всіх тих, хто вчив його і з ким він працював пліч-о-пліч у той період.

У 1993 р. Анатолій Якимович перейшов працювати на посаду віце-президента корпорації “Хортиця” (м. Запоріжжя), а у 1995 р. – заступника генерального директора Міжгалузевого паливно-енергетичного Консорціуму “Регіон”, який був заснований такими потужними підприємствами, як Дніпроенерго, Запорізька АЕС, Запорізький алюмінієвий комбінат, Дніпроспецсталь, Дніпропетровський металургійний комбінат ім. Петровського, Селидіввугілля та ін.

З 1996 р. по 2010 р. А.Я. Задорожний – керівник приватних підприємств, які працюють безпосередньо в енергетичному секторі, приймає участь у відновленні розірваних господарських зв’язків між підприємствами України і Росії, постачанні електроенергії за нерегульованим тарифом підприємствам по Ліцензії НКРЕ, бере участь у введенні в експлуатацію газокомпресорної станції “Тарутино”, у реконструкції систем теплопостачання м. Києва за програмою кредиту Світового Банку, в енергозберігаючих проектах на підприємствах енергетики, нафтогазового комплексу, промислових та комунальних підприємств. За дорученням Адміністрації Президента України бере участь у програмі з підвищення ефективності роботи та виходу з кризи підприємств вугільної промисловості.

З листопада 2010 р. – керівник представництва інвестиційної групи в Україні в енергетичній галузі, як традиційної, так і проектів нетрадиційної та альтернативної енергетики.

Великий досвід діяльності в галузі енергетики на державних і приватних підприємствах, професіоналізм, цілеспрямованість, відповідальність, системний підхід до вирішення проблем, енергія, постійний пошук нового не заважають Анатолію Якимовичу завжди залишатись скромною, доброзичливою людиною, жити з гідністю, бути самим собою, чуйним, уважним до людей, рідним для близьких, добрим чоловіком для дружини, батьком для дітей, дідусем для своїх онуків та надійним партнером і другом для всіх тих, хто віддає свої сили й знання професії енергетика, духовному розвитку людини, служінню людям і своїй Батьківщині.

Золотий фонд нації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *