TOP–7. Теми січня 2019

 

ЗАХОДИ ЩОДО ІНТЕГРАЦІЇ ОЕС УКРАЇНИ З ЕНЕРГОСИСТЕМОЙ ENTSO-E

План синхронізації ОЕС України з ENTSO-E

Кабінетом Міністрів України оприлюднено План заходів щодо синхронізації об’єднаної енергетичної системи України з об’єднанням енергетичних систем держав — членів Європейського Союзу (Розпорядження від 27.12.2018 № 1097). План розроблено та подано на затвердження КМУ Міненерговугілля за безпосередньої участі НЕК «Укренерго».

Виконання зазначеного комплексу організаційних і технічних заходів дозволить підвищити існуючий рівень енергетичної безпеки країни, покращити якість забезпечення вітчизняних споживачів електричною енергією та створити умови для підключення об’єднаної енергетичної системи України до мережі системних операторів передачі електричної енергії Європейської мережі.

Украине следует тщательнее подойти к вопросу качества ПО по обеспечению будущих торгов э/э с учетом перебоев в энергосистеме ENTSO-E – “Укрэнерго”

Интерфакс-Украина, 17.01.2019

Европейская сеть системных операторов передачи электроэнергии (ENTSO-E) расследует причины падения частоты в объединенной энергосистеме Континентальной Европы, зафиксированное 10 января около 21:00.

Об этом сообщила ENTSO-E 16 января. Падение частоты было достаточным для того, чтобы вызвать обеспокоенность оператора системы передачи, однако никоим образом не поставило под угрозу безопасность поставок, отмечается в сообщении.

“Синхронная область объединенной энергосистемы Украины значительно меньше, чем ENTSO-E и последствия ошибок и нестыковок программного обеспечения могут быть значительно более серьезными, чем просто остановка торговли”, – подчеркнул главный эксперт по технологическим системам, руководитель группы администрирования коммерческого учета НЭК “Укрэнерго” Александр Карпенко.

Укренерго розпочало випробування енергоблоків ТЕС, ТЕЦ та ГЕС для синхронізації з ENTSO-E

Бизнес.Цензор.Нет, Fin.org.ua, Энергореформа, 23.01.2019

Укренерго розпочало цикл випробувань енергоблоків ТЕС, ТЕЦ та ГЕС щодо регулювання частоти та збудження для дослідження можливості синхронної роботи енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E.

8 червня 2017 р. Укренерго підписало «Угоду про умови майбутнього об’єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи», яка складається з трьох частин — каталогу вимог, переліку необхідних досліджень та дорожньої карти.

Приєднання ОЕС України до мережі ENTSO-E передбачено в межах єдиного блоку регулювання з енергосистемою Молдови.

Випробування проводяться за консалтингової підтримки та фінансуються USAID, а в якості консультанта виступає Енергетична асоціація США (USEA).

За рахунок Дніпровських ГЕС Укренерго збільшило резерв активної потужності для автоматичного балансування енергосистеми до 792 МВт

НЕК «Укренерго», 23.01.2019

ДП «НЕК «Укренерго» з ПрАТ «Укргідроенерго» провели випробування роботи останньої ГЕС Дніпровського каскаду — Канівської — під керуванням центрального регулятора системи автоматичного вторинного регулювання частоти та потужності ОЕС України (САРЧП). Нагадаємо, раніше Укренерго підключило до САРЧП Київську, Кременчуцьку, Середньодніпровську, Дніпровську ГЕС-1 та Каховську гідроелектростанції.

Участь Канівської ГЕС у вторинному автоматичному регулюванні дозволить залучити додатково 192 МВт резерву активної потужності.

Підключення гідроелектростанцій до САРЧП підвищує надійність роботи енергосистеми, забезпечує її гнучкість, дозволяє в автоматичному режимі швидко компенсувати втрату певних генеруючих потужностей та негативних наслідків — погіршення роботи енергообладнання як генерації, так і споживачів через відхилення частоти струму.

«Наявність в ОЕС України необхідних обсягів резервів регулювання частоти та активної потужності — одна з ключових вимог європейських нормативних документів, зокрема Continental Europe Operation Handbook, яких Україна має дотримуватись відповідно до угоди про інтеграцію з ENTSO-E. Ми активно працюємо у цьому напрямі. Наразі працюємо над можливістю підключення до САРЧП Дністровської ГАЕС, а також ТЕС та ТЕЦ, які виконали відповідну реконструкцію обладнання. Це дозволить забезпечити 1000 МВт діапазону регулювання в автоматичному режимі»,зазначив заступник директора з оперативного керування – головний диспетчер Укренерго Віталій Зайченко.

Енергоатом отримає €3,6 млрд операційного прибутку від реалізації проекту «Енергоміст: Україна-ЄС»

ExPro, 22.01.2019

Міністерство енергетики та вугільної енергетики 18 січня оголосило конкурс з визначення приватного партнера для реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз», в документації про який зазначено, що очікуваний грошовий потік від операційного прибутку НАЕК «Енергоатом» складатиме €3,6 млрд.

Згідно опублікованому наказу міністерства, строк подання заявки на участь у конкурсі – до 17:30 45 календарного дня, після публікації оголошення (до 7 березня).

Розрахункова вартість проекту відповідно до техніко-економічного обґрунтування становить €243,5 млн (в цінах 2017р). Зокрема передбачено €47,7 млн – інвестиції безпосередньо в облаштування резервного джерела живлення власних потреб, систему передачі електроенергії високовольтну лінію електропередач ПЛ-750 кВ “ХАЕС-Жешув” та €195,8 млн – інвестиції за програмами підвищення ефективності та нарощування потужності (шість енергоблоків (енергоблоки №2 і З Южно-Української АЕС та енергоблоки № 1, 3, 4 і 5 Запорізької АЕС).

«Відповідно до наведених розрахунків проект буде прибутковим для держави, української економіки й українського суспільства. Зокрема, його очікувана фінансова чиста дисконтована вартість для держави складатиме €740,9 млн; очікуваний грошовий потік від операційного прибутку ДП “НАЕК “Енергоатом” внаслідок його реалізації складатиме €3,6 млрд. Проект буде прибутковим, а отже, й потенційно привабливим і для приватного партнера», – йдеться в конкурсній документації.

Крім того зазначено, що внутрішня норма рентабельності інвестицій в проект (розрахована для приватного партнера) складає 26%, а чиста дисконтована вартість приватного партнера прогнозується на рівні близько €41,3 млн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *