TOP–7. Теми січня 2019

 

ПРОЦЕС РЕФОРМУВАННЯ РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ. ТАРИФНА ПОЛІТИКА В ГАЛУЗІ ПЕК

Новий ринок електроенергії: свобода, вибір, ефективність

 

Микита Вишневський, Економічна правда, 15.01.2019

Реформа оптового сегменту — найскладніша. Його поділять на три частини: ринок двосторонніх договорів, ринок “на добу наперед” та внутрішньодобовий ринок. Буде створено два майданчики: балансуючий ринок та ринок допоміжних послуг. На них системний оператор зможе купувати потужності для балансування енергосистеми. Споживачі зможуть змінювати постачальника.

Під час перехідного періоду генеруючі компанії шукатимуть насамперед великих споживачів, щоб укласти з ними двосторонні угоди. Великі промислові і транспортні підприємства мають значне та прогнозоване споживання.

Міненерговугілля забезпечує збалансування енергосистеми в інтересах споживачів

 

Урядовий портал, 18.01.2019

Ігор Насалик під час години запитань до Уряду зупинився на чутливій темі тарифів на електричну енергію.

Додаткова інформація на цю тему – 112.ua, Аргументы и факты в Украине, 18.01.2019 «В Україні ціна на електричну енергію нижча, ніж за кордоном – Насалик». В Україні ціна на електроенергію складає 1,06 грн для населення і для промисловості, а у Європі населення платить за вдвічі більшими тарифами, ніж підприємці. Про це заявив міністр енергетики Ігор Насалик, виступаючи перед народними депутатами ВРУ 18 січня.

Міненерговугілля продовжує роботу в напрямку відкритості та прозорості енергетичного сектору, – Максим Немчинов

 

Урядовий портал, 24.01.2019

Державний секретар Міністерства енергетики та вугільної промисловості Максим Немчинов взяв участь у підсумковому заході USAID «Ініціатива з протидії корупції та підвищення фіскальної прозорості в енергетичному секторі в Україні» (Прозора енергетика).

Він відзначив ефективну роботу в напрямку впровадження ІПВГ в Україні. Зокрема, цього року розпочато спільну з DiXi Group роботу над реалізацією онлайн-платформи для оприлюднення всіх даних згідно з вимогами стандарту ІПВГ, яка б могла оптимізувати роботу компаній, міністерства та інших органів влади для централізованого звітування/збору, агрегації та оприлюднення даних про видобувний сектор.

Дифференцированные тарифы на электроэнергию для населения будут действовать, – НКРЭКУ

Бизнес.Цензор.Нет, Зеркало недели, ЛигаБизнесИнформ, УКРИНФОРМ, 25.01.2019

 

Глава Нацкомиссии регулирования сферы энергетики и коммунальных услуг Оксана Кривенко заявила, что дифференцированные тарифы на электроэнергию для населения продолжают действовать.

Она добавила, что применение таких дифференцированных тарифов для бытовых потребителей – является вопросом договоренностей между потребителем и поставщиком.

Ліцензування виробників електроенергії для нового ринку

 

НКРЕКП, 30.01.2019

У разі наміру суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з виробництва електричної енергії на підставі чинних ліцензій, виданих до дня набрання чинності Законом (11.06.2017), провадити діяльність з виробництва електричної енергії на новому ринку електричної енергії, який починає діяти з 01.07.2019, зазначені суб’єкти господарювання мають отримати нові ліцензії з виробництва електричної енергії відповідно до вимог глави 1 Ліцензійних умов, яка вводиться в дію з 1 квітня 2019 року.

З орієнтовним переліком ліцензіатів з виробництва електричної енергії, які отримали ліцензії з виробництва електричної енергії до 11.06.2017, можливо ознайомитись тут.

Додаткова інформація на цю тему – РБК-Україна, 30.01.2019 «В Україні почали ліцензування виробників електроенергії для нового ринку». Під ліцензування потрапляють близько 340 суб’єктів.

Порядок забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій за їх недотримання

 

НКРЕКП, 30 січня 2019

З метою захисту прав споживачів НКРЕКП затверджено гарантовані стандарти якості надання послуг з електропостачання, компенсації споживачам за їх недотримання.

Порядком забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, затвердженого постановою НКРЕКП від 12.06.2018 № 375, визначено 16 гарантованих стандартів для оператора системи розподілу (далі – ОСР) та 4 гарантовані стандарти для електропостачальника та компенсації за їх недотримання.

Затраты на добычу угля на госшахтах выше, чем Роттердам+, ‒ Голикова

 

Газета.ua, Український Бізнес Ресурс, Обозреватель, Украинские новости, 23.01.2019

Цена угля, рассчитанная по формуле Роттердам+, является граничной ценой продажи для производителей электроэнергии. Эта цена сегодня по некоторым параметрам ниже, чем реальные затраты на добычу угля в ряде государственных шахт. Об этом в комментарии заявила Светлана Голикова, директор компании “ТрансЭнергоКонсалтинг”.

Министр энергетики и угольной промышленности Игорь Насалик в ноябре 2018 предложил поднять предельную цену угля для государственных угледобывающих предприятий до 2800 грн/т. По словам министра, средняя расчетная цена импортируемого угля составляет более 3 тыс. грн/т. Игорь Насалик отметил, что повышение базовой цены улучшит состояние государственных шахт и топливно-энергетического комплекса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *