TOP–7. Теми січня 2019

 

СТРАТЕГІЧНІ ІНІЦІАТИВИ УКРАЇНИ ТА КОРОЛІВСТВА НОРВЕГІЇ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

Україна та Норвегія започатковують одразу кілька стратегічних ініціатив у сфері енергетики

Урядовий портал, 28.01.2019

Україна та Королівство Норвегія, керуючись Спільною декларацією про партнерство та висловлюючи бажання посилити співпрацю в особливо важливій для обох держав сфері, започатковують одразу кілька важливих енергетичних ініціатив. Відповідну заяву щодо посилення українсько-норвезького співробітництва у сфері енергетики підписали глави урядів України та Норвегії. Документ, зокрема, передбачає, що Норвегія започаткує українсько-норвезьку ініціативу з підвищення енергоефективності будівель громадського призначення, скорочення споживання енергоресурсів, а Україна створює сприятливі умови для зростання торгівлі та інвестицій, у тому числі, шляхом посилення антикорупційних заходів.

Обидві країни посилюють діалог у контексті прагнення України інтегруватися до європейського енергетичного ринку, а також посилюють взаємодію у сфері ядерної безпеки. Для цього у складі Українсько-норвезької міжурядової комісії буде створено окрему робочу групу. За планом вона опрацьовуватиме спільні проекти з підвищення безпеки атомних електростанцій України, посилення прикордонного контролю та безпеки радіоактивних джерел для запобігання потраплянню радіоактивних речовин до сторонніх осіб.

Окремий напрямок взаємодії – обмін інформацією та досвідом щодо управління нафтовими ресурсами, регуляторною політикою та процедурами ліцензування. Між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Дирекцією водних ресурсів та енергетики Королівства Норвегія буде започатковано програму співпраці.

Інформація на цю тему – Любов Дмитренко, «Урядовий кур’єр», 29.01.2019 «Від протидії агресорові до розвитку енергетики», Урядовий портал, Укринформ, 28.01.2019 «Володимир Кістіон: Україну і Норвегію об`єднує великий енергетичний потенціал».

Эхо Давоса: инвесторы делают ставку на украинскую зеленую энергетику

Андрей Гаценко, «КОМСОМОЛЬСКАЯ ПРАВДА В УКРАИНЕ», 25.01.2019

В украинскую энергетику придут крупные инвестиции. На экономическом форуме в Давосе подписали соглашения между норвежской NBT, французской Total и Европейским банком реконструкции и развития о реализации проекта ветровой энергетики “Сиваш”. Сумма инвестиций составит около 150 млн евро. И это далеко не первый проект, когда иностранцы вкладывают деньги в украинские возобновляемые источники энергии (ВИЭ).

Существует риск, что через 5-7 лет, когда доля ВИЭ вырастет до 4-5% от общей украинской генерации, их будет нечем резервировать. 

Інформація на цю тему – «Голос України», 25.01.2019 «На Сиваші зявиться одна з найбільших вітрових станцій Європи».

Зеленое электричество. Когда украинцы по платежкам заметят приход норвежцев на Сиваш

Алексей Шевнин, Деловая столица, Минпром, 29.01.2019

Решение иностранных инвесторов о строительстве мощной ветряной электростанции на Сиваше продолжило восходящий тренд возобновляемой энергетики Украины.

Одна из лучших для нас новостей со Всемирного экономического форума в Давосе – это объявление норвежской компании NBT о планах построить в Украине дополнительно 700-800 МВт ветряных мощностей.

Сейчас на Сиваше уже есть небольшой ветропарк мощностью 3 МВт, его в прошлом году и купила NBT. Компания хочет построить тут как минимум 67 ветроустановок общей мощностью до 250 МВт, которые смогут обеспечивать электричеством от 50 тыс. домохозяйств.

О крупных инвестициях в украинскую возобновляемую энергетику объявляют и другие иностранные компании. Однако понять значение планируемого строительства можно только в масштабах всей отрасли.

Хотя сейчас введение в строй новых ВЭС, СЭС и других “зеленых” генераторов существенно не утяжеляет наши платежки, если эти мощности будут прирастать такими же темпами, как в прошлом году (+30-40%), через несколько лет “зеленый” тариф может ощутимо сказаться на цене электричества для конечных потребителей. Нужно учитывать, что с 1 июля нас ждет новый рынок электроэнергии, которая будет продаваться на биржах, но и тогда государство в лице “гарантированного покупателя” будет обязано выкупать “зеленую” электроэнергию по завышенному тарифу, а затем продавать ее по рыночному, то есть терпеть убытки на этих операциях. В “Энергоатоме”, который в первый год работы рынка должен будет их компенсировать, уже оценили, что за год сумма составит 15 млрд грн.

Додаткова інформація на цю тему – Апостроф, 29.01.2019 «Огромные барыши и бездумная эксплуатация: что не так с “зеленой” энергетикой в Украине», Виктор Авдеенко.
 

Центр візуалізації зняття з експлуатації ЧАЕС: змоделювати безпеку

ГСП Чернобыльская АЭС, 23.01.2019

На початку січня 2019 року Уряд Норвегії схвалив продовження проекту «Центр візуалізації зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС». Проект реалізується Чорнобильською АЕС та Інститутом енергетичних технологій Норвегії.

Норвегія інвестуватиме в будівництво ВЕС та малих ГЕС в Україні

Д.В. Яценко, сайт НТСЕУ, 31.01.2019

  • Підписання Спільної заяви про зміцнення норвезько-українського енергетичного співробітництва.
  • Підписання договору про закупівлю між норвезькою компанією Scatec Solar та українською компанією «SM Invest&Construction» із загальним обсягом інвестицій – €180 млн.
  • Підписання угоди між норвезькою компанією NВТ з поновлюваних джерел енергії та власниками інвестиційного фонду “Фінансові Стратегії” з України щодо розробки вітроелектростанції 742 МВт на півдні України. Загальна сума інвестицій – €1 млрд.
  • Підписання угоди з Norsk Solar щодо будівництва сонячної електростанції на Київщині на загальну суму €9,2 млн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *