TOP–7. Теми січня 2019

 

СТРАТЕГІЧНИЙ ПОГЛЯД У ДАВОСІ НА МАЙБУТНЄ ЕНЕРГЕТИКИ

У Давосі назвали драйвер номер один в попиті на енергію

ДЗЕРКАЛО ТИЖНЯ, 22.01.2019

На Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі кажуть, що перехід до зеленого майбутнього енергетики йде повним ходом, але продовжують обговорювати те, з яким урахуванням глибоких технологічних, соціальних і політичних зрушень повинен адаптуватися енергетичний сектор. Очікується, що до 2050 року близько половини всієї світової енергії буде генеруватися енергією вітру і Сонця.

Учасники панелі “Стратегічний погляд на енергетику кажуть, що гряде майбутнє енергетики з низьким вмістом вуглецю, але людство повинно рухатися ще швидше. Член ради директорів Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль назвав 2018 рік “роком електрифікації”. Він вважає, що попит на електроенергію зростає швидше, ніж багато хто думає. За його словами, драйвер номер один в попиті на енергію може здивувати багатьох людей — це кондиціонери. Кондиціонери поширені в Індії, Китаї і країнах АСЕАН. Ці країни, у свою чергу, є драйверами споживання енергії в усьому світі.

Біроль вважає, що необхідно дуже ретельно вибирати джерела енергії. Нам знадобляться нафта, чисте вугілля, газ і, звичайно, поновлювані джерела енергії, але електроенергія – це майбутнє енергії, додає він.

За словами міністра енергетики Китаю Чжана Цзяньхуа, до кінця 2018 року у всіх в країні є електрика — це величезне досягнення для другої за величиною економіки світу. Він додав, що у Китаю є нова низьковуглецева зелена стратегія. До 2020 року на низьковуглецеву енергію і природний газ буде припадати 15% і 10% від загальної первинної енергії, відповідно. До 2030 року ці цифри складуть 20% і 15%. Китай хотів би досягти пікових викидів CO2 як можна швидше, і їх викиди CO2 на одиницю ВВП будуть знижені на 60-65% порівняно з 2005 роком.

Міністр зазначив, що чиста енергія стане основним енергетичним сектором Китаю до 2035 року.

Нагадаємо, що близько трьох тисяч учасників з бізнесу, урядів, громадянського суспільства, мистецтва, культури і засобів масової інформації зібралися у швейцарському гірському місті Давос для участі в 47-му Всесвітньому економічному форумі, який присвячений деяким з найбільш гострих глобальних проблем.

Энергосообщество ожидает скорейшего решения по “зеленым” аукционам в Украине

Обозреватель, Украинские новости, ГлавКом, 24.01.2019

Энергетическое сообщество рассчитывает, что законопроект №8449-д о внедрении с 2020 года “зеленых” аукционов будет принят уже в феврале-марте 2019 года.

Об этом заявил директор секретариата Энергетического сообщества Януш Копач (Janez Kopač) на дискуссионной панели “Украинского Дома в Давосе” в рамках Всемирного экономического Форума в Давосе (Швейцария).

Ранее сообщалось, что энергохолдинг “ДТЭК” поддерживает инициативу внедрения системы аукционов и готов в них участвовать. Об этом заявил генеральный директор компании Максим Тимченко. “Мы готовы участвовать в новой системе аукционов, к которой Украина придет, я в этом убежден. Мы максимально активно поддерживаем изменения в законодательство, потому что они нужны. Это то, что происходит сегодня во многих странах, это даст выигрышную ситуацию как для компаний, которые строят, так и для потребителя”, – сказал он.

По словам заместителя директора ЕБРР в Украине Марины Петров, внедрение новой системы поддержки возобновляемой энергетики на основе “зеленых” аукционов позволит формировать справедливую цену электроэнергии и способствовать становлению нового конкурентного рынка.

Давос-2019. 22 січня. Концентрат

Олександр Домбровський, народний депутат України, «ДЕНЬ», 24.01.2019

Країни з передовими технологіями матимуть значні переваги й у геополітиці

«НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВА ЕНЕРГЕТИКА — ЦЕ НАШЕ МАЙБУТНЄ»

Досить вдалим є перехід до зеленої енергетики. Згадувався той факт, що до 2050 року планується 50% перехід на сонячну та вітрову енергію.

Низьковуглецева енергетика — це наше майбутнє, й воно вже дуже стрімко наближується, але має наближатися швидше.

В рамках обговорень було відзначено, що 2018 рік був «роком електрифікації». Виконавчий директор IEA повідомив, що попит на електрику зростає швидше, аніж можна уявити. Це пояснюється зростанням доходів, особливо в країнах, що розвиваються.

Драйвер номер один щодо попиту на енергію може здивувати багатьох, але це кондиціонери! Особливо активно ними користуються в Індії, Китаї та АСЕАН, тому вони й є основними споживачами енергії в світі.

Директор IEA також додав, що ми й надалі потребуватимемо нафту, чисте вугілля, газ та, звісно, ВДЕ, але електрика — майбутнє енергетики.

Профільний китайський міністр повідомив, що наприкінці 2018 року вже всі мешканці Китаю мали доступ до електрики, й це є величезним досягненням для другої економіки в світі. Він також додав, що в них є панівною низьковуглецева «зелена» стратегія. До 2020 року не викопна низьковуглецева енергія та природний газ складатимуть відповідно 15% та 10% первинної енергії. У 2030 році ці цифри становитимуть 20% та 15%. Вони також планують скоротити викиди СО2 на 60 — 65 %, порівняно з 2005 роком. До 2035 року чиста енергетика стане основним сектором енергетики Китаю.

На сміттєзвалищі запрацювала «зелена» електростанція

Олександр Данилець, «УРЯДОВИЙ КУР’ЄР», 24.01.2019

На макухівському сміттєзвалищі під Полтавою ввели в експлуатацію електростанцію, яка виробляє енергію з метану, що накопичується у товщі твердих побутових відходів. Біоелектростанція вироблятиме 5 мільйонів кВт/год на рік. Таку потужність забезпечить газогенераторна установка австрійської компанії.

Згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ціна 1 кВт, виробленого на макухівському сміттєзвалищі, — 4,75 гривні (з ПДВ). Така сама ціна на електроенергію, вироблену з біопалива, й в інших містах України. Вкладені у будівництво електростанції 35 мільйонів гривень розраховують повернути за п’ятирічку. Згідно з розрахунками, метану в макухівському ТПВ вистачить на 10—15 років роботи станції.

Схожий проект реалізували в Кременчуці, потужність тамтешньої електростанції дещо менша — 500 кВт/год.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *