TOP–7. Теми січня 2019

 

ЦІКАВІ НОВИНИ І ЦИФРИ

Центренерго виставлятимуть на конкурс за колишньою стартовою ціною

Економічна правда, EIR Center, 16.01.2019

Повторний конкурс з приватизації енергогенерувальної компаніїї ПАТ “Центренерго” буде проведено на колишніх умовах і за колишньою ціною. Таке рішення Кабінет Міністрів ухвалив на засіданні, затвердивши перелік об’єктів великої приватизації.

Оперативність прийняття рішення уряду обумовлена необхідністю оголошення конкурсу до закінчення терміну оцінки “Центренерго” (до 31 березня 2019 року). Як повідомлялося, торги з продажу державного пакета акцій ПАТ “Центренерго”, призначені на 13 грудня 2018 року, не відбулися.

Щорічні загальні збори Членів Оптового ринку електричної енергії України

НТСЕУ, 31.01.2019

Представники Громадської організації «Науково-технічна спілка енергетиків та електротехніків України» (НТСЕУ) Олександр Дупак, Віце-президент-Голова Виконкому та Юрій Борзилов, Виконавчий директор НТСЕУ, взяли участь у Щорічних загальних зборах Членів Оптового ринку електричної енергії України. Захід відбувся 31 січня 2019 року у приміщенні великої зали комплексу «Ультрамарин».

На зборах виступили Ольга Буславець, генеральний директор Директорату енергетичних ринків Міненерговугілля, Олександр  Домбровський, в.о.голови Комітету з питань з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України, Юрій Гнатюк, директор ДП «Енергоринок».

Із звітом виступив Голова Ради ОРЕ України Борис Лісовий.

На Загальних зборах обираються Члени Ради ОРЕ України. До складу Ради ОРЕ України відповідно до ДЧОРЕ (п.6 ч.ІІ) входять 10 Голосуючих директорів – по 5 від Класу Виробників і Класу Постачальників, а також 5 Неголосуючих директорів – по одному представнику від органу державного управління (Міненерговугілля), органу державного регулювання (НКРЕКП), Антимонопольного комітету України, оптового постачальника (ДП «Енергоринок») та оператора магістральних та міждержавних електромереж (ДП НЕК «Укренерго»). Голова Ради ОРЕ обирається строком на 1 рік простою більшістю голосів Голосуючих директорів.

Від Класу ВИРОБНИКІВ обрано:

Запайщиков Костянтин Володимирович,

радник президента ДП НАЕК «Енергоатом»;
Лісовий Борис Григорович,

радник гендиректора ТОВ «ДТЕК СХІДЕНЕРГО»;
Маляр Дмитро Миколайович,

комерційний директор АТ «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО»;
Помилуйко Ярослава Валеріївна,

директор з економіки ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО»;
Сирота Ігор Григорович,

гендиректор ПрАТ «УКРГІДРОЕНЕРГО».

Від Класу ПОСТАЧАЛЬНИКІВ обрано:

Березовська Катерина Вікторовна,

радник гендиректора АТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ»;
Козачук Олег Іванович,

в.о. гендиректора АТ «ХМЕЛЬНИЦЬКОБЛЕНЕРГО»;
Протопопова Ірина Миколаївна,

радник гендиректора АТ «ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ»;

Сагура Олександр Вікторович,

голова наглядової ради АТ «ПРИКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО»;
Судак Ігор Олександрович,

член наглядової ради ПрАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО».

На своєму першому засіданні члени Ради обрали Головою Ради ОРЕ України Сагуру Олександра Вікторовича, голову наглядової ради АТ «Прикарпаттяобленерго».

Енергетична утилізація сміття – перспективний бізнес для розвитку екологічно чистих міст

Урядовий портал, 30.01.2019

Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук представив учасникам конгресу «Бізнес для розумних міст» Концепцію енергетичної утилізації сміття в Україні, розроблену Держенергоефективності спільно з експертами КМДА, НКРЕКП.

«Сміття – це той ресурс, який можна перетворити з екологічної проблеми на джерело необхідної суспільству енергії та точку росту економіки», – наголосив Сергій Савчук.

Неожиданно. Экологию Земли спасет атомная энергетика

«Новое время», ДеПо.ua, hronika.info, Realist, 15.01.2019

Чтобы избежать серьезных климатических изменений, передовые страны в мире переходят на возобновляемые источники энергии. Однако, некоторые эксперты уверены, что этот трюк не пройдет, ведь человечеству все равно необходима дешевая и массовая электроэнергия.

Нидерлансдкая компания DTEK B.V. стала владельцем 72,93% акций “ДТЭК Киевские электросети”

ЛЕВЫЙ БЕРЕГ, 21.01.2019

Нидерландская компания DTEK B.V. сконцентрировала 72,93% акций компании “ДТЭК Киевские электросети”, сообщает пресс-служба компании.

Напомним, ЧАО “ДТЭК Киевские электросети” начало обслуживать потребителей электроэнергии Киева вместо энергокомпании “Киевэнерго” в марте прошлого года. Компания входит в состав “ДТЭК Сети” – операционного холдинга в структуре ДТЭК, который развивает бизнес по распределению электроэнергии и эксплуатации электросетей в Киеве, Днепропетровской и Донецкой областях.

ДТЕК поліпшить енергопостачання в Київській і Одеській областях

ДеПо.ua, Деловая столица, Украинские новости, 16.01.2019

На думку експерта Інституту енергостратегій Юрія Корольчука, придбання енергетичним холдингом ДТЕК компаній “Київобленерго” і “Одесаобленерго” дозволить істотно поліпшити роботу електромереж у відповідних областях.

Держава впевнено дивиться в наступний рік

Оксана Малолєткова, «УРЯДОВИЙ КУР’ЄР», 22.01.2019

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що споживачі мають платити за газ виключно за лічильником по 8,55 гривні за кубометр і що борги, які нараховують газзбути, не вплинуть на отримання субсидій.

Міністр соціальної політики Андрій Рева додав, що уряд знизить норми споживання газу для субсидіантів, щоб спонукати їх заощаджувати на комунальних послугах. «У 2016 році було зайво нараховано субсидій на 16 мільярдів гривень, торік — 8 мільярдів, цьогоріч — 5. Це свідчить, що норми споживання завищені. Тому для створення стимулів щодо енергозбереження нормативи буде узгоджено з реальним споживанням», — переконує міністр.

Шість нових дахових сонячних станцій запрацювали у Хмельницькому нацуніверситеті

«ГОЛОС УКРАЇНИ», 25.01.2019

Шість нових дахових сонячних станцій запрацювали у Хмельницькому нацуніверситеті. Їх встановлено на чотирьох навчальних корпусах, корпусі фізвиховання та спортивно-екологічному. Сонячну енергію відтепер використовуватимуть практично у всіх будівлях університету.

Огляди стану та проблем ПЕК

Випуск №562

Архів

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *